Institution name: | PWANI UNIVERSITY |
---|
Comments: | SEMESTER II 2023&2024 EXAMS TIMETABLE For any query, email: timetabler@pu.ac.ke |
---|
Table of contents
ARCH. SAMSON CHEWE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Env. Plan & Mngt-Y1 MPM B108 SBS 002 |
Bsc Env. Plan & Mngt-Y2 MPM B218 H2 |
Bsc Env. Plan & Mngt-Y1 MPM B104 PF5 |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Env. Plan & Mngt-Y4 MPM B419 PF6 |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. A. ABDALAH | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BCOM-(Accounting Opt)-Y3 BAC B306 SBS 339 |
--- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | BCOM-(Accounting Opt)-Y4 BAC B406 SBS 339 |
--- | --- | MBA BBA G806 PF12 |
--- | BCOM-(Accounting Opt)-Y4 BAC B405 SBN 339 |
--- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | (FINANCE OPTION) BBA G843 |
--- | (FINANCE OPTION) BBA G842 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. A. ANIKA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | MR. ANDREW FURAHA, MS. MWANAHALIMA, DR. A. ANIKA BED Special Needs-Y2, AGED-Y2, BED SC-Y2, BED ARTS-Y2 EPS B205 LIBRARY 1FE001a+LIBRARY 1FE001b+LIBRARY GFE001 |
--- | --- | BED ECE-Y4 EEC B404 PF10 |
--- | --- | --- | MASTERS ECE EEC G802 |
--- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | MASTERS ECE EEC G807 |
--- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. A. AWADH | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BA Religious Studies-Y4, Bed Arabic-Islamic Stud-Y4, Bed Geog-Rel. Stud-Y4, Bed Hist-Rel. Stud-Y4, Bed Kiws-Rel. Stud-Y4, BED SN(Kisw-Rel. Stud)-Y4, BED SN(Hist-Rel. Stud)-Y4, BED SN(Geog-Rel. Stud.)-Y4 AIS B406 SBN 006 |
3pm-5pm | --- | MA RELIGIOUS STUDIES AIS G805 |
--- | --- | BA Islamic Studies-Y3 AIS B320 SBN 004 |
--- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. A. HAWKINSON | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. A. HUSSEIN | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BA Religious Studies-Y2, Bed Hist-Rel. Stud-Y2, Bed Kiws-Rel. Stud-Y2, Bed Geog-Rel. Stud-Y2, BED SN(Geog-Rel. Stud.)-Y2, BED SN(Hist-Rel. Stud)-Y2, BED SN(Kisw-Rel. Stud)-Y2, Bed Arabic-Islamic Stud-Y2 AIS B202 SBN 004 |
--- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | BA Islamic Studies-Y3 AIS B307 PF12 |
--- | MA RELIGIOUS STUDIES AIS G804 |
--- | --- | --- | BA Religious Studies-Y3, BA Islamic Studies-Y3 AIS B305 SHSS-004 |
--- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. A. KONYA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | DR. J. MALENCHWAZI, DR. A. KONYA BED ECE-Y3, BED ARTS-Y3, BED SC -Y3 EAP B301 LIBRARY 1FE001a+LIBRARY 1FE001b+LIBRARY GFE001 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. A. NGIRA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | Bsc Env. Studies(Comm. Dev)-Y3 MCD B315 SHSS-001 |
Bsc Env. Studies(Comm. Dev)-Y1 MRC B101 SHSS-002 |
--- | --- | --- | Bsc Env. Studies(Comm. Dev)-Y3 MCD B310 SBS 001 |
--- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | Bsc Env. Studies(Comm. Dev)-Y4 MCD B412 SHSS-005 |
--- | --- | Bsc Env. Studies(Comm. Dev)-Y2 MRC B205 SHSS-004 |
--- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Env. Studies(Comm. Dev)-Y4 MCD B413 PF7 |
--- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. A. OTIENO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | PGDE ECI G722 SHSS-005 |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BED SN(Eng-Lit)-Y3, Bed Eng-Lit-Y3 ECI B309 LTW |
MED CURRICULUM DEV ECI G806 |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | PGDE ECI G723 SBN 002 |
Bed Eng-Lit-Y3, BED SN(Eng-Lit)-Y3 ECI B308 LTN |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. A. PEPELA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | Bsc HTM-Y2 PTM B205 PF6 |
--- | Bsc HTM-Y4 PHT B401 H2 |
--- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc HTM-Y4 PHM B409 SBS 003 |
--- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | Dip. Hospitality Management-Y2 PHM D210 PL7 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. A. TAIB | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | Bed Kisw-Geog-Y4, Bed Kisw-Hist-Y4, Bed Kiws-Rel. Stud-Y4, BA Kisw-Y4, BED SN(Kisw-Geog)-Y4, BED SN(Kisw-Hist)-Y4, BED SN(Kisw-Rel. Stud)-Y4 ALK B405 LTN+ LTW |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BA Kisw-Y4 ALK B413 LIBRARY GFW002 |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BA Kisw-Y4 ALK B409 LIBRARY GFW002 |
--- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. ABEID ATHMAN | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Dip FND-Y1 DFD D105 SBN 006 |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. ABWALABA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | DR. J. KISAKA, DR. ABWALABA AGED-Y1, BED ARTS-Y1, BED SC-Y1, BED Special Needs-Y1 EFN B102 LIBRARY 1FE001a+LIBRARY 1FE001b+LIBRARY GFE001 |
--- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | Bed Geog-Bus-Y3, Bed Math-Bus-Y3, Bed Hist-Bus-Y3, BED SN(Maths-Bus)-Y3, BED SN(Bus-Geog)-Y3 ECI B312 SBN 339 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. ALICE ODUNDO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc HTM-Y2 PHT B207 LTW |
--- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | Bsc HTM-Y2 PHM B210 PL7 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | Bsc HTM-Y1 PHM B110 SBN 339 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. AMOS LEWA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. B. BUSOLO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | BA Lit-Y3 ALL B321 SBN 339 |
--- | MR. NDIANGUI NDUNG'U, DR. B. BUSOLO BA Kisw-Y2, BA Lit-Y2, BA Eng-Ling-Y2, BA German-Y2, BA French-Y2, Bed Eng-Lit-Y2, BED SN(Eng-Lit)-Y2 ALL B203 LIBRARY 1FE001a+LIBRARY 1FE001b |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BA Lit-Y4 ALL B416 SBS 339 |
--- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. B. LITALI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. B. LUVANGA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | BED Special Needs-Y3 ESN B304 H5 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | MR. ERNEST OMANG'ALE, DR. S. MWANGI, DR. B. LUVANGA BED Special Needs-Y4, BED ECE-Y4, BED(ART)-Y4, BED(SC)-Y4 ESN B414 LIBRARY 1FE001a+LIBRARY 1FE001b+LIBRARY GFE001 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. B. MURAMBA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | DR. B. MURAMBA, MR. ERICK MRAMBA BED Special Needs-Y3 ESN B308/ESN B309 SHSS-002 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. B. OTHOCHE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | MSC GEOGRAPHY MGE G810 SHSS-007 |
Bsc. Geography-Y1, Bed French-Geog-Y1, Bed Geog-Hist-Y1, Bed Geog-Bus-Y1, Bed Geog-Maths-Y1, Bed Geog-Rel. Stud-Y1, Bed Kisw-Geog-Y1, Bed Agric-Geog-Y1, Bed Bio-Geog-Y1, Bed Chem-Geog-Y1, Bed Geog-Phys-Y1, BED SN(Kisw-Geog)-Y1, BED SN(Geog-Rel. Stud.)-Y1, BED SN(Maths-Geog)-Y1, BED SN(Bus-Geog)-Y1 MGE B104 LIBRARY 1FE001a |
--- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | Bsc. Geography-Y4 MGE B410 SBN 004 |
--- | --- | Bsc. Geography-Y3, Bed French-Geog-Y3, Bed Geog-Bus-Y3, Bed Geog-Hist-Y3, Bed Geog-Maths-Y3, Bed Geog-Rel. Stud-Y3, Bed Kisw-Geog-Y3, Bed Agric-Geog-Y3, Bed Bio-Geog-Y3, Bed Chem-Geog-Y3, Bed Geog-Phys-Y3, BED SN(Bus-Geog)-Y3, BED SN(Geog-Rel. Stud.)-Y3, BED SN(Kisw-Geog)-Y3, BED SN(Maths-Geog)-Y3 MGE B311 LIBRARY GFW002 |
--- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | Bsc Env. Sci-Y1 MNS B104 PF7 |
--- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. B. WACHIRA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | MSC CHEMISTRY SCH G832 |
--- | Bsc Chem-Y3 SCH B306 SHSS-006 |
--- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | Bsc Ind. Chem-Y4 SCH B423 PF6 |
--- | --- | --- | --- | Bed Bio-Chem-Y2, Bed Chem-Geog-Y2, Bed Chem-Phy-Y2, Bed Maths-Chem-Y2, BED SN(Maths-Chem)-Y2, Bsc Microbiology-Y2, Bsc Ind. Chem-Y2, Bsc Chem-Y2, Bsc Biotech-Y2, Bsc Biochem-Y2 SCH B203 LIBRARY 1FE001a |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. BAHATI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | Bsc Agric-Y3 KAG B315 H4 |
Bsc Agric-Y1 KAG B102 PF3 |
--- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc. Agric.&Ext.-Y2 KAG B203 SBN 006 |
--- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. BENYL ONDETO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | DR. BENYL ONDETO, DR. SAMUEL KAHINDI Bed Bio-Agric-Y2, Bed Bio-Chem-Y2, Bed Bio-Geog-Y2, Bed Bio-Maths-Y2, Bsc Microbiology-Y2, Bsc Biology-Y2, Bsc Marine & Fisheries-Y2, AGED-Y2 SZL B202 LIBRARY GFW002 |
--- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bed Bio-Geog-Y1, Bed Bio-Maths-Y1, Bed Bio-Chem-Y1, Bed Bio-Agric-Y1, Bsc Microbiology-Y1 SZL B103 LTW |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. C. ANDISI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | MSC IMMUNOLOGY, MSC APPLIED PARASITOLOGY SBL G848 |
--- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Microbiology-Y3, Bsc Biology-Y3 SZL B303 SHSS-004 |
--- | DR. C. ANDISI, DR. S. MASHA Bed Bio-Agric-Y1, Bed Bio-Geog-Y1, Bsc Marine & Fisheries-Y1, AGED-Y1, Bsc Microbiology-Y1, Bed Bio-Chem-Y1, Bed Bio-Maths-Y1 SZL B102 LTN+ LTW |
--- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. C. BUYA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | MA PHILOSOPHY APH G807 |
BA Philosophy-Y4 APH B410 SBN 004 |
--- | BA Philosophy-Y3 APH B310 SBS 002 |
--- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. C. KIKECHI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | BA Economics-Y2 BEC B204 SBN 001 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BA Economics-Y2 BEC B205 SBN 001 |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. C. L. CHAI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | DR. C. L. CHAI, DR. S. RUTTO BED(ART)-Y4, BED(SC)-Y4 EFN B403 LIBRARY 1FE001a+LIBRARY 1FE001b+LIBRARY GFE001 |
--- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. C. MWANGI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | BA Lit-Y4 ALL B420 SBS 339 |
--- | BA Lit-Y3 ALL B306 LIBRARY GFW002 |
--- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BA Lit-Y3 ALL B322 LIBRARY GFW002 |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. C. NYIRO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BA Eng-Ling-Y2, BA History-Y2, BA Sociology-Y2, BA Lit-Y2, Bed Eng-Lit-Y2, BED SN(Eng-Lit)-Y2 ALE B204 LIBRARY 1FE001a |
--- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. D. ADINO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | BA Anthro-Y2 AAN B205 PF4 |
--- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | MA SOCIOLOGY, MA POLITICAL SCIENCE, MA HISTORY ASC G813 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | BA Anthro-Y3 AAN B306 PF10 |
--- | BA Anthro-Y4 AAN B401 SHSS-006 |
--- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. D. CHEBET | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | MR. TIMOTHY MUSA, DR. D. CHEBET, MR. C. MASSAWA, MR. CHIKU, MR. FERDINAND SAKALI, MR. P. MAKOKHA, MR. NGOWA, MR. MUGO, MR. NICHOLAS NYAGAH NJERU, MR. OPATA, MR. TOM WAKAMA BA-Y1, BCOM -Y1, B.MARITIME STUDIES-Y1, BED ARTS-Y1, BED ECE-Y1, BED SC-Y1, AGED-Y1, BSC (APPLIED)-Y1, BSC (PURE)-Y1, BSC AGR. COURSES-Y1 , BSC ENV. COURSES-Y1, BSC HUMAN HEALTH COURSES-Y1, BED Special Needs-Y1 UCC B107 ALL ROOMS |
--- | BA Religious Studies-Y3 ACS B304 SHSS-003 |
--- | MA RELIGIOUS STUDIES ACS G805 |
--- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | BA Religious Studies-Y4, Bed Arabic-Islamic Stud-Y4, Bed Geog-Rel. Stud-Y4, Bed Hist-Rel. Stud-Y4, Bed Kiws-Rel. Stud-Y4, BED SN(Geog-Rel. Stud.)-Y4, BED SN(Hist-Rel. Stud)-Y4, BED SN(Kisw-Rel. Stud)-Y4 ARE B402 SBS 001 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | BA Religious Studies-Y4, Bed Geog-Rel. Stud-Y4, Bed Hist-Rel. Stud-Y4, Bed Kiws-Rel. Stud-Y4, BED SN(Hist-Rel. Stud)-Y4, BED SN(Kisw-Rel. Stud)-Y4, BED SN(Geog-Rel. Stud.)-Y4 ACS B406 SBS 001 |
--- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. D. MBURU | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | MSC MICROBIOLOGY SBT G819 |
--- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | Bed Bio-Agric-Y2, Bed Bio-Chem-Y2, Bed Bio-Geog-Y2, Bed Bio-Maths-Y2, Bsc Marine & Fisheries-Y2, Bsc Biology-Y2, Bsc Microbiology-Y2 SZL B203 SBS 339 |
--- | --- | --- | MSC BOTANY SBT G827 |
--- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. D. ODHIAMBO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. D. OYUGI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | Bsc Marine & Fisheries-Y3 SMF B305 SHSS-003 |
--- | --- | --- | --- | --- | Bsc Marine & Fisheries-Y2 SMF B204 SBS 003 |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | Bsc Marine & Fisheries-Y1 SMF B101 PF6 |
--- | --- | Bsc Marine & Fisheries-Y2 SMF B205 SBN 006 |
--- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. D. WAMBUA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | Bsc Maths-Y4 SMA B433 SBN 002 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bed Bio-Maths-Y2, Bed Comp-Maths-Y2, Bed Maths-Chem-Y2, Bed Maths-Phys-Y2, BED SN(Maths-Bus)-Y2, BED SN(Maths-Chem)-Y2, BED SN(Maths-Geog)-Y2, Bed Geog-Maths-Y2, Bed Maths-Bus-Y2, Bsc Maths-Y2, Bsc Chem-Y2, Bsc Ind. Chem-Y2 SMA B230 LIBRARY 1FE001a |
--- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. E. ISOE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Biotech-Y4, Bsc Biochem-Y4 SBC B420 PF5 |
--- |
12pm-2pm | Bsc Biotech-Y3, Bsc Biochem-Y3 SBC B303 SHSS-006 |
Bsc Biotech-Y2, Bsc Biochem-Y2 SBC B206 HS4B |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. E. MIRITI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. E. MUNYAYA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | MASTERS OF COMM. & MEDIA ALC G811 |
--- | --- | MA ENGLISH ALE G821 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. E. MUWAWA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | MSC MICROBIOLOGY SBT G817 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | DR. E. MUWAWA, MR. DANIEL ATAMBO Bed Bio-Chem-Y1, Bed Bio-Maths-Y1, AGED-Y1, Bed Bio-Agric-Y1, Bed Bio-Geog-Y1, Bsc Microbiology-Y1 SBT B103 LTN+ LTW |
--- | Bsc Microbiology-Y4 SBT B411 PF10 |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. E. NKIRIGACHA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | Bsc. FND-Y3 HND B309 SHSS-001 |
--- | --- | --- | Bsc. FND-Y2 HND B207 PL9 |
--- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | Bsc. FND-Y4 HND B412 PL9 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. F. KEHEZE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | MSC PHYSICS SPH G851 |
--- | --- | Bsc Physics-Y4 SPH B433 SHSS-002 |
--- | MSC PHYSICS SPH G832 |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Telecom.& IT-Y4 STT B415 PF4 |
--- | --- | Bsc Comp Sci-Y1 SPH B109 PF5 |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. F. KIDERE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | (STRATEGIC MANAGEMENT) BBA G811 SBS 002 |
BA Child Care & Protect.-Y1, Bsc Telecom.& IT-Y1, Bsc Comp Sci-Y1 UCC B104 PF12 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | BCOM-(Bus.Adm Opt)-Y3 BMK B304 PF7 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. F. LUGOGO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | (STRATEGIC MANAGEMENT) BBA G812 |
--- | --- | --- | (FINANCE OPTION) BBA G840 |
BA Economics-Y3 BEC B307 SHSS-001 |
--- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | BA Economics-Y3 BEC B309 SBS 001 |
--- | --- | --- | BA Economics-Y3, Bed Geog-Bus-Y3, Bed Math-Bus-Y3, Bed Hist-Bus-Y3, Bed French-Bus-Y3, Bed German-Bus-Y3 BEC B308 LIBRARY GFW002 |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. F. MUTUNGA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | MSC CHEMISTRY SCH G805 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | Bsc Ind. Chem-Y4 SCH B417 SHSS-001 |
--- | --- | --- | --- | Bsc Chem-Y4, Bsc Ind. Chem-Y4 SCH B408 PL7 |
--- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. F. NAMASAKA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | DR. S. AMUKUNE, DR. F. NAMASAKA, MS. A. NYIRAMAFARANGA BED Special Needs-Y2, AGED-Y2, BED SC-Y2, BED ARTS-Y2 ECI B202 LIBRARY 1FE001a+LIBRARY 1FE001b+LIBRARY GFE001 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | DR. JUDITH KINYA, DR. F. NAMASAKA, DR. S. AMUKUNE, DR. FANUEL WESONGA BED Special Needs-Y1, AGED-Y1, BED ARTS-Y1, BED SC-Y1 ECI B102 LIBRARY 1FE001a+LIBRARY 1FE001b+LIBRARY GFE001 |
--- | --- | --- | --- | --- | MED CURRICULUM DEV ECI G804 |
--- | Bed Bio-Agric-Y3, Bed Bio-Chem-Y3, Bed Bio-Geog-Y3, Bed Bio-Maths-Y3 ECI B302 SHSS-003 |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. F. OMBOGA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | MSC PHYSICS SPH G807 |
Bsc Physics-Y3, Bed Chem-Phys-Y3, Bed Geog-Phys-Y3, Bed Maths-Phys-Y3 SPH B303 SBN 339 |
--- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | Bed Chem-Phy-Y2, Bed Geog-Phys-Y2, Bed Maths-Phys-Y2, Bsc Physics-Y2, Bsc Telecom.& IT-Y2 SPH B209 SBN 339 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. FAIZ SHEE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | MSC IMMUNOLOGY SZL G845 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | MSC IMMUNOLOGY, MSC APPLIED PARASITOLOGY SZL G846 |
--- | --- | --- | Bsc Microbiology-Y4, Bed Bio-Agric-Y4, Bed Bio-Chem-Y4, Bed Bio-Geog-Y4, Bed Bio-Maths-Y4, Bsc. Biology-Y4 SZL B404 PL7 |
3pm-5pm | --- | --- | Bsc Microbiology-Y4, Bsc. Biology-Y4 SZL B408 PF3 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. FANUEL WESONGA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | PGDE ECI G705 SHSS-001 |
--- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | DR. JUDITH KINYA, DR. F. NAMASAKA, DR. S. AMUKUNE, DR. FANUEL WESONGA BED Special Needs-Y1, AGED-Y1, BED ARTS-Y1, BED SC-Y1 ECI B102 LIBRARY 1FE001a+LIBRARY 1FE001b+LIBRARY GFE001 |
--- | --- | PGDE ECI G707 SHSS-007 |
--- | --- | MED EDUCATIONAL TECH EET G801 |
--- | Bed Chem-Phys-Y3, Bed Geog-Phys-Y3, Bed Maths-Phys-Y3 ECI B304 SBN 339 |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. FELIX APPIDA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | Dip. Hospitality Management-Y2 PHM D220 Practicals SHSS-006 |
--- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | Dip. Hospitality Management-Y2 PHM D209 SBS 004 |
--- | Bsc HTM-Y3 PHT B306 SHSS-003 |
--- | Bsc HTM-Y1 PTM B101 SBN 339 |
Bsc HTM-Y2 PHT B220 LTN |
--- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. G. MAINA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | MASTER IN ENV. STUD(COMM. DEV.) MCD G818 PF4 |
Bsc Env. Studies(Comm. Dev)-Y2 MCD B205 SBS 002 |
--- | --- | --- | --- | --- | MASTER OF ENVIRONMENTAL SCIENCE MNS G821 PF3 |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Env. Studies(Comm. Dev)-Y4 MCD B411 SHSS-004 |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. G. MAKHOHA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. GACHANGO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | Bsc Agribusiness-Y3 KAB B315 SHSS-008 |
Bsc Agribusiness-Y4, Bsc. Agric.&Ext.-Y4 KAB B420 SHSS-007 |
Bsc Agribusiness-Y4 KAB B412 SHSS-003 |
--- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. GEORGE OWITI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | Bsc Marine & Fisheries-Y4 SMF B411 SBN 002 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | Bsc Agribusiness-Y2 SBT B207 SHSS-004 |
Bsc Marine & Fisheries-Y4 SMF B408 PF7 |
Bsc Marine & Fisheries-Y4 SMF B409 SBN 002 |
--- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. GODRIC MWARINGA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | Dip. Dairy Farm Mgt-Y1 DFM D106 SHSS-007 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. GOGO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | Dip. Horticultural Production-Y1 DHP D106 SHSS-005 |
MSC AGRONOMY KAG G805 |
--- | MA SOCIOLOGY ASC G812 |
--- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Hortic.-Mkt-Y4 KHF B408 SBS 002 |
Dip. Horticultural Production-Y1 DHP D101 SHSS-003 |
--- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | Dip. Agricultural Extension-Y1 DAE D107 SBN 004 |
--- | --- | Bsc Hortic.-Mkt-Y4 KHF B406 PF3 |
--- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. H. BARE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bed Arabic-Islamic Stud-Y3 ALA B304 PL7 |
--- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bed Arabic-Islamic Stud-Y1, BA Islamic Studies-Y1 ALA B104 PF3 |
--- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | Bed Arabic-Islamic Stud-Y4 ALA B404 SHSS-005 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. H. MWADZOGO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | BCOM-Y4 BBA B403 SBS 339 |
--- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. HEZEKIAH CHEROP | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | MSC PHYSICS SPH G812 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | Bed Chem-Phy-Y2, Bed Geog-Phys-Y2, Bed Maths-Phys-Y2, Bsc Ind. Chem-Y2, Bsc Physics-Y2, Bsc Telecom.& IT-Y2 SPH B202 LIBRARY GFW002 |
--- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. HUDSON OMEGA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | BED ECE-Y1 EEC B109 SHSS-004 |
--- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | BED ECE-Y3 EEC B303 SHSS-003 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BED ECE-Y4 EEC B408 SBN 004 |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. I. BUSOLO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BA Hist-Arch-Y2 AAR B204 PF10 |
--- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | BA Hist-Arch-Y4 AAR B406 PF5 |
--- | --- | --- | BA Hist-Arch-Y4 AAR B409 SHSS-001 |
--- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. I. N. WANYONYI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Env. Sci-Y4 MNS B438 SHSS-002 |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Env. Plan & Mngt-Y4 MPM B417 SHSS-008 |
--- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. I. WEKESA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bed Bio-Chem-Y3, Bed Chem-Geog-Y3, Bed Chem-Phys-Y3, Bed Maths-Chem-Y3, BED SN(Maths-Chem)-Y3, Bsc Ind. Chem-Y3, Bsc Chem-Y3 SCH B302 SBN 339+SBN 001 |
12pm-2pm | --- | Bsc Chem-Y4, Bsc Ind. Chem-Y4, Bed Bio-Chem-Y4, Bed Chem-Geog-Y4, Bed Chem-Phys-Y4, Bed Math-Chem-Y4, BED SN(Maths-Chem)-Y4 SCH B402 LTN+ LTW |
--- | Bsc Ind. Chem-Y3, Bsc Chem-Y3 SCH B307 SBN 339 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | MSC CHEMISTRY SCH G841 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. J. CHEGE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | Bsc Env. Studies(Comm. Dev)-Y4 MCD B409 SHSS-004 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | MASTER IN ENV. STUD(COMM. DEV.) MCD G814 H5 |
--- | Bsc Env. Studies(Comm. Dev)-Y3 MCD B312 HS4B |
--- | --- | Bsc Env. Studies(Comm. Dev)-Y2 MCD B208 SBS 004 |
--- | Bsc Env. Studies(Comm. Dev)-Y1 MCD B103 PF3 |
Bsc Env. Studies(Comm. Dev)-Y2 MCD B207 SBN 004 |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. J. CHIMONI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bed Eng-Lit-Y4, BA Eng-Ling-Y4, BED SN(Eng-Lit)-Y4 ALE B404 LIBRARY 1FE001b |
--- | --- | --- |
3pm-5pm | MA ENGLISH ALE G823 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | MA ENGLISH ALE G822 |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. J. KILIFI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | BCOM -Y2 BMS B204 LTN+ LTW |
--- | --- | BCOM-Y3 BBA B306 LTN+ LTW |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | (STRATEGIC MANAGEMENT) BBA G814 |
--- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. J. KISAKA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | DR. J. KISAKA, DR. ABWALABA AGED-Y1, BED ARTS-Y1, BED SC-Y1, BED Special Needs-Y1 EFN B102 LIBRARY 1FE001a+LIBRARY 1FE001b+LIBRARY GFE001 |
--- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | PGDE EFN G704 |
--- | --- | --- | --- | BED ECE-Y2 EFN B202 H5 |
--- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | MS. MARGARET NGARE, DR. J. KISAKA, MS. LILIAN MUMBE BED ECE-Y2, BED SC-Y2, BED ARTS-Y2, BED Special Needs-Y2, AGED-Y2 EFN B203 LIBRARY 1FE001a+LIBRARY 1FE001b+LIBRARY GFE001 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. J. MALENCHWAZI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | MED ADM. EAP G806 |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | MED ADM. EAP G804 SHSS-002 |
--- | --- |
3pm-5pm | DR. J. MALENCHWAZI, DR. A. KONYA BED ECE-Y3, BED ARTS-Y3, BED SC -Y3 EAP B301 LIBRARY 1FE001a+LIBRARY 1FE001b+LIBRARY GFE001 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | PGDE EAP G702 SBS 004 |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. J. MBOGHOLI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Comp Sci-Y2, Bed Comp-Maths-Y2, Bsc Telecom.& IT-Y2 SCS B206 LTN |
--- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Comp Sci-Y3 SCS B315 PF12 |
--- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. J. MUNGUTI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. J. MWAMBI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | Bsc Maths-Y3 SMA B365 PF7 |
--- | --- | --- | MSC STATISTICS SMA G868 |
--- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | Bsc Maths-Y4 SMA B464 SHSS-002 |
--- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. J. OLWENDO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | Bsc Physics-Y3 SPH B313 PF5 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bed Chem-Phys-Y1, Bed Maths-Phys-Y1, Bed Geog-Phys-Y1, Bsc Physics-Y1, Bsc Telecom.& IT-Y1 SPH B103 LIBRARY 1FE001b |
--- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. J. TUNJE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | Bsc Env. Plan & Mngt-Y2 MPM B219 PF10 |
--- | Bsc Env. Sci-Y3 MNS B312 SBS 004 |
--- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | Bsc Env. Sci-Y1 MNS B102 PF12 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. J. WASIKE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | MSC GEOGRAPHY MGE G814 SBS 002 |
--- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | Bsc. Geography-Y3, Bed French-Geog-Y3, Bed Geog-Bus-Y3, Bed Geog-Hist-Y3, Bed Geog-Maths-Y3, Bed Geog-Rel. Stud-Y3, Bed Kisw-Geog-Y3, Bed Agric-Geog-Y3, Bed Bio-Geog-Y3, Bed Chem-Geog-Y3, Bed Geog-Phys-Y3 MGE B308 LIBRARY GFW002 |
--- | MSC GEOGRAPHY MGE G812 SBN 002 |
--- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc. Geography-Y2 MGE B208 SBS 001 |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. JACK | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. JACK OMOLO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | Bed Agric-Geog-Y4, Bed Bio-Agric-Y4, Bsc. Agric.&Ext.-Y4 KAN B414 SBN 002 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. JANE K. MWACHITEMI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | BA Psychology-Y3 APS B310 SBS 339 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BA Psychology-Y4 APS B409 PF4 |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. JANE WAITHIRA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | MS. MWANAHALIMA, DR. JANE WAITHIRA, MR. DAVID WACHIRA AGED-Y1, BED ARTS-Y1, BED ECE-Y1, BED SC-Y1 EPS B101 LIBRARY 1FE001a+LIBRARY 1FE001b+LIBRARY GFE001 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. JOSPHINE LOGEDI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | BED ECE-Y4 EEC B407 SHSS-005 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BED ECE-Y1 EEC B114 H5 |
--- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. JOYCE JEFWA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | MASTER OF ENVIRONMENTAL SCIENCE MNS G823 SHSS-001 |
--- | Bsc Marine & Fisheries-Y4, Bsc. Biology-Y4, Bsc Microbiology-Y4 SBL B401/SBT B401/SMF B401 SHSS-001 |
--- | --- | --- | --- | Bsc. Biology-Y4 SBL B411 PF7 |
MSC BOTANY SBT G822 |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Microbiology-Y3, Bsc Biology-Y3 SBT B306 H2 |
--- | --- | --- |
3pm-5pm | Bsc Microbiology-Y4, Bsc. Biology-Y4 SBT B401 SBN 002 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. JUDITH KINYA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | PGDE ECI G704 PF4 |
--- | --- | PGDE ECI G716 PF5 |
--- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | DR. JUDITH KINYA, DR. F. NAMASAKA, DR. S. AMUKUNE, DR. FANUEL WESONGA BED Special Needs-Y1, AGED-Y1, BED ARTS-Y1, BED SC-Y1 ECI B102 LIBRARY 1FE001a+LIBRARY 1FE001b+LIBRARY GFE001 |
Bed Bio-Chem-Y3, Bed Chem-Geog-Y3, Bed Chem-Phys-Y3, Bed Maths-Chem-Y3, BED SN(Maths-Chem)-Y3 ECI B303 SBS 339 |
--- | --- | MED CURRICULUM DEV ECI G807 |
--- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. KAPINDE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | BA Phil. & Leadership Studies-Y1 ALP B103 PF11 |
--- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | MA RELIGIOUS STUDIES ARE G802 |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. KARANI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. KARANJA MUNA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | MSC PHYSICS SPH G852 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. KARIUKI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. L. CHIMBEVO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | Bsc Biotech-Y4 SBC B425 HS4B |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | Bsc Biotech-Y3, Bsc Biochem-Y3 SBC B323 PF10 |
--- | Bsc Biotech-Y4 SBC B421 PF7 |
--- | --- | Bsc Biochem-Y3 SBC B306 H2 |
--- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. L. FIKIRINI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. L. JAO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | PGDE ECI G725 SHSS-002 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | Bed French-Geog-Y3, Bed French-Hist-Y3 ECI B310 PF6 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | Bed French-Geog-Y4, Bed French-Hist-Y4, BA French-Y4 ALF B405 SHSS-001 |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | MA FRENCH ALF G802 |
BA French-Y3 ALF B316 PL9 |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. L. KITI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | MSC STATISTICS SMA G871 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | MSC STATISTICS SMA G869 |
--- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. L. MOUNDE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Microbiology-Y2, Bsc Biology-Y2, Bsc Agric-Y2, AGED-Y2, Bed Bio-Geog-Y2 SBT B204 LIBRARY 1FE001a |
--- | --- | --- | Bsc Agric-Y4, Bsc Hortic.-Mkt-Y4, Bsc. Agric.&Ext.-Y4 KAG B410 H2 |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc. Agric.&Ext.-Y3 KEX B306 PF11 |
--- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. L. OJWANG' | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. LEWA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | Bsc. FND-Y4 HND B413 SHSS-004 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. LUSWETI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | PROF. J. KWENA, DR. LUSWETI BED Special Needs-Y3, BED ECE-Y3, BED SC -Y3, BED ARTS-Y3 EPS B301 LIBRARY 1FE001a+LIBRARY 1FE001b+LIBRARY GFE001 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | PGDE EPS G703 SBS 004 |
--- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. LUVAI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | MSC AGRONOMY KSW G802 |
--- | Bsc Agric.& Ext.-Y1 KEX B102 PF3 |
--- | --- | Bsc. Agric.&Ext.-Y3, Bsc Agric-Y3 KSW B302 SBS 001 |
--- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bed Bio-Agric-Y2, Bed Agric-Geog-Y2, Bsc Agric-Y2, AGED-Y2 KAE B202 PL9 |
--- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. M. AMANA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Biochem-Y1, Bsc Biotech-Y1 SBC B106 PF10 |
--- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. M. JEBII | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | MASTERS ECE EEC G804 |
--- | --- | BED ECE-Y1 EEC 113 PF7 |
BED ECE-Y1 EEC B102 PF5 |
--- | --- | MASTERS ECE EEC G803 |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. M. MWAKUMANYA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. M. OSORE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | Bsc. Geography-Y4 MGE B418 PL7 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. MANJEWA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | BA Religious Studies-Y4 ARE B408 PL9 |
--- | --- | --- | BA Religious Studies-Y2, Bed Hist-Rel. Stud-Y2, Bed Kiws-Rel. Stud-Y2, Bed Geog-Rel. Stud-Y2, BED SN(Geog-Rel. Stud.)-Y2, BED SN(Hist-Rel. Stud)-Y2, BED SN(Kisw-Rel. Stud)-Y2 ACS B202 LTN |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | MA RELIGIOUS STUDIES ACS G806 |
--- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. MARIA FUNGOMENI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | MSC BOTANY SBT G821 |
--- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. MARIAM MAKU | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Ind. Chem-Y2, Bsc Chem-Y2, Bed Chem-Geog-Y2, Bed Chem-Phy-Y2, Bed Maths-Chem-Y2, Bed Bio-Chem-Y2 SCH B204 LTN+ LTW |
--- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. MBITI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Agric-Y1, Bsc Agribusiness-Y1, Bed Agric-Geog-Y1, Bed Bio-Agric-Y1 KAB B104 SBN 339 |
--- | Bsc Agric-Y2, Bsc. Agric.&Ext.-Y2, AGED-Y2 KAB B206 SBN 339 |
--- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | Bsc. Agric.&Ext.-Y3 KEX B304 PL7 |
--- | --- | Bsc Agribusiness-Y3 KAB B311 SBN 002 |
--- | --- | --- | Bsc Agribusiness-Y4 KAB B409 PF12 |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. MJIDHO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. MUINDI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | Bsc Agric-Y1, Bsc Agribusiness-Y1, Bsc Agric.& Ext.-Y1, Bed Agric-Geog-Y1, Bed Bio-Agric-Y1 KSW B101 SBN 339 |
--- | --- | --- | --- | --- | Bsc Agric-Y4 KAG B405 SHSS-002 |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. MULINGE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | Bsc Hortic.-Mkt-Y4 KHF B404 PF10 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Hortic.-Mkt-Y4 KHF B409 PF3 |
--- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | MSC AGRONOMY KAG G804 |
--- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. MUTI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Agric-Y2 KAG B205 SBN 004 |
--- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. MUTINDA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. MWANASAID OMAR | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | Bsc Comp Sci-Y2 SCS B208 Practicals PL7 |
Bsc Comp Sci-Y4, Bed Comp-Maths-Y4 SCS B403 PF10 |
Bsc Comp Sci-Y2 SCS B210 PL9 |
--- | Bsc Comp Sci-Y3 SCS B314 SHSS-002 |
--- | --- | Bsc Comp Sci-Y3 SCS B309 PF3 |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. MWANASITI OMAR | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. N. AJWANG' | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | MA SOCIOLOGY ASC G815 |
--- | BA Sociology-Y1, BA Child Care & Protect.-Y1, BA Anthro-Y1, BA Philosophy-Y1, BA German-Y1, BA Eng-Ling-Y1, BA Kisw-Y1, BA French-Y1, BA Economics-Y1 ASC B106 LIBRARY GFE001+LIBRARY GFW002 |
--- | BA Political Science-Y3 ASC B315 SBS 339 |
--- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. N. NGOWA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | MA KISWAHILI ALK G809 |
--- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | Bed Kisw-Geog-Y4, Bed Kisw-Hist-Y4, Bed Kiws-Rel. Stud-Y4, BA Kisw-Y4 ALK B406 LTN+ LTW |
--- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. NANCY KAGWANJA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BA Child Care & Protect.-Y1 ACC B109 SHSS-003 |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. NDISO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | MSC AGRONOMY KAG G806 PF7 |
--- | --- | Bsc Agric-Y3, Bed Agric-Geog-Y3, Bed Bio-Agric-Y3 KAG B313 PL7 |
--- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | Bsc Agric-Y4 KAG B420 H2 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | Bsc Hortic.-Mkt-Y4 KHF B420 PF4 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Agric-Y3, Bed Agric-Geog-Y3, Bed Bio-Agric-Y3, Bsc. Agric.&Ext.-Y3 KAG B318 SBN 339 |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. ODHIAMBO MICHAEL | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Telecom.& IT-Y3 STT B303 SBN 006 |
--- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | MSC PHYSICS SPH G850 |
--- | --- | --- | Bsc Telecom.& IT-Y3 STT B307 SBS 003 |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. OSMAN | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Microbiology-Y4 SZL B416 SBN 006 |
--- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. OYOO YAYE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | MA PHILOSOPHY, MA POLITICAL SCIENCE, MA HISTORY APH G808 |
--- | --- | --- | --- | --- | BA Philosophy-Y2, BA Psychology-Y2, BA Sociology-Y2, BA Political Sci-Y2, BA Lit-Y2, BA History-Y2, BA Religious Studies-Y2 APH B203 LIBRARY 1FE001a |
--- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | BA Phil. & Leadership Studies-Y3 ALP B305 H4 |
--- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | BA Religious Studies-Y3 ARE B305 PF3 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. P. KORIR | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | Bsc Ind. Chem-Y3 SCH B323 SBS 002 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. P. MBATO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | Bsc Agric-Y2 KAN B203 SHSS-006 |
--- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc. Agric.&Ext.-Y2, Bed Agric-Geog-Y2, Bed Bio-Agric-Y2 KAN B205 PL9 |
--- | --- | Dip. Dairy Farm Mgt-Y1 DFM D105 PF4 |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. PATRICIA MBOGOH | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc. FND-Y4 HND B401 SHSS-008 |
--- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | Bsc. FND-Y1 HND B102 HS4B |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. R. ADENYA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Maths-Y3, Bsc Physics-Y3, Bed Geog-Maths-Y3, Bed Math-Bus-Y3, BED SN(Maths-Geog)-Y3, BED SN(Maths-Bus)-Y3, BED SN(Maths-Chem)-Y3, Bed Maths-Chem-Y3, Bed Comp-Maths-Y3, Bed Bio-Maths-Y3, Bed Maths-Phys-Y3 SMA B336 LIBRARY 1FE001a |
--- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | Bed Geog-Maths-Y2, Bed Maths-Bus-Y2, Bsc Maths-Y2, BED SN(Maths-Bus)-Y2, BED SN(Maths-Chem)-Y2, BED SN(Maths-Geog)-Y2, Bed Bio-Maths-Y2, Bed Comp-Maths-Y2, Bed Maths-Chem-Y2, Bed Maths-Phys-Y2 SMA B202 LIBRARY GFE001 |
--- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. R. KIGATHI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | MSC BOTANY SBT G826 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. R. KOECH | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Marine & Fisheries-Y2 SMF B202 PF12 |
--- | --- | BA Economics-Y3 BEC B310 S3 |
12pm-2pm | BA Economics-Y3 BEC B306 PL9 |
--- | --- | --- | MASTERS OF COMM. & MEDIA ALC G808 |
--- | --- | --- | --- | Bsc Agribusiness-Y4 KAB B408 SHSS-008 |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | (FINANCE OPTION) BBA G841 |
--- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. R. MANENO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. R. MOGIRE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. R. MWATELA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | MA POLITICAL SCIENCE APL G803 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | BA Political Sci-Y2, BA History-Y2 APL B203 SBS 339 |
--- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BA Sociology-Y2, BA Political Sci-Y2, BA Anthro-Y2, BA Child Care & Protect.-Y2, BA Psychology-Y2, BA Philosophy-Y2, BA Religious Studies-Y2, BA Economics-Y2, BA Lit-Y2, BA Eng-Ling-Y2, BA French-Y2, BA Kisw-Y2 ASC B208 LIBRARY 1FE001a |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. R. NJERI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc. Biology-Y4 SBT B407 SHSS-008 |
--- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | Bsc Microbiology-Y3, Bsc Biology-Y3 SBT B301 H2 |
--- | --- | --- | MSC BOTANY SBT G833 |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. R. SWALEH | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BA Kisw-Y3 ALK B315 SBN 001 |
--- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bed Kisw-Geog-Y1, Bed Kisw-Hist-Y1, Bed Kisw-Rel. Stud-Y1, BA Kisw-Y1 ALK B104 LIBRARY 1FE001b |
--- | --- | MA KISWAHILI ALK G807 |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. S. AMUKUNE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | DR. S. AMUKUNE, DR. F. NAMASAKA, MS. A. NYIRAMAFARANGA BED Special Needs-Y2, AGED-Y2, BED SC-Y2, BED ARTS-Y2 ECI B202 LIBRARY 1FE001a+LIBRARY 1FE001b+LIBRARY GFE001 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | MED EDUCATIONAL TECH EET G807 |
--- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | DR. JUDITH KINYA, DR. F. NAMASAKA, DR. S. AMUKUNE, DR. FANUEL WESONGA BED Special Needs-Y1, AGED-Y1, BED ARTS-Y1, BED SC-Y1 ECI B102 LIBRARY 1FE001a+LIBRARY 1FE001b+LIBRARY GFE001 |
--- | --- | --- | --- | --- | PGDE ECI G709 PF5 |
--- | Bed Comp-Maths-Y3 ECI B317 SBN 002 |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. S. KASSIM | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | Bed Arabic-Islamic Stud-Y2 ALA B203 PF7 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | Bed Arabic-Islamic Stud-Y1, BA Islamic Studies-Y1 ALA B103 SBN 002 |
--- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | Bed Arabic-Islamic Stud-Y3 ALA B303 PF12 |
Bed Arabic-Islamic Stud-Y4 ALA B403 SBN 006 |
--- | Bed Arabic-Islamic Stud-Y2 ALA B204 SBN 006 |
--- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bed Arabic-Islamic Stud-Y3 ECI B313 PF11 |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. S. LIBENDI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Chem-Y4, Bsc Ind. Chem-Y4 SCH B409 SHSS-001 |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Ind. Chem-Y3 SCH B325 SHSS-001 |
--- | --- | Bed Chem-Geog-Y1, Bed Chem-Phys-Y1, Bed Maths-Chem-Y1, BED SN(Maths-Chem)-Y1, Bsc. FND-Y1, Bsc Microbiology-Y1, Bed Bio-Chem-Y1, Bsc Chem-Y1, Bsc Ind. Chem-Y1, Bsc Biochem-Y1, Bsc Biotech-Y1 SCH B104 LIBRARY GFE001 |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. S. LUSWETI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. S. MASHA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | MSC MICROBIOLOGY SBT G808 |
--- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | Bsc Microbiology-Y3 SZL B321 SHSS-008 |
--- | --- | Bsc Microbiology-Y2 SBT B206 SHSS-001 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | DR. C. ANDISI, DR. S. MASHA Bed Bio-Agric-Y1, Bed Bio-Geog-Y1, Bsc Marine & Fisheries-Y1, AGED-Y1, Bsc Microbiology-Y1, Bed Bio-Chem-Y1, Bed Bio-Maths-Y1 SZL B102 LTN+ LTW |
MSC MICROBIOLOGY SBL G803 SHSS-001 |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. S. MURAGE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | PGDE EAP G701 PL9 |
MR. MUSA YEYA, DR. S. MURAGE AGED-Y2, BED ARTS-Y2, BED SC-Y2, BED Special Needs-Y2 EAP B201 LIBRARY 1FE001a+LIBRARY 1FE001b+LIBRARY GFE001 |
--- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | MED ADM. EAP G810 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | MED ADM. EAP G815 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. S. MWACHIRO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | (STRATEGIC MANAGEMENT) BBA G813 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | BA Economics-Y4 BEC B406 SHSS-003 |
--- | --- | Bsc Agribusiness-Y2, BA Political Sci-Y2, BA Child Care & Protect.-Y2, BCOM -Y2 BBA B204 LIBRARY 1FE001a |
--- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. S. MWANGI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | BED Special Needs-Y1 ESN B106 SHSS-006 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | BED Special Needs-Y2 ESN B209 PF10 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | MR. ERNEST OMANG'ALE, DR. S. MWANGI, DR. B. LUVANGA BED Special Needs-Y4, BED ECE-Y4, BED(ART)-Y4, BED(SC)-Y4 ESN B414 LIBRARY 1FE001a+LIBRARY 1FE001b+LIBRARY GFE001 |
--- | BA Child Care & Protect.-Y2 ACC B206 HS4B |
--- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. S. NYALE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | MSC CHEMISTRY SCH G803 |
Bsc Chem-Y1, Bsc Ind. Chem-Y1, Bed Bio-Chem-Y1, Bed Chem-Geog-Y1, Bed Chem-Phys-Y1, Bed Maths-Chem-Y1, BED SN(Maths-Chem)-Y1, Bsc Microbiology-Y1 SCH B105 SBS 339 |
--- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | Bsc Ind. Chem-Y3, Bsc Chem-Y3 SCH B308 SBN 339 |
--- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Ind. Chem-Y4 SCH B422 PF5 |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. S. ODIWUOR | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | Bsc Biotech-Y3, Bsc Biochem-Y3 SBC B304 SHSS-003 |
--- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Biochem-Y4 SBC B405 PF5 |
--- | --- | --- | Bsc Biotech-Y2, Bsc Biochem-Y2, Bsc Ind. Chem-Y2 SBC B223 PL9 |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. S. OWINO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BA Phil. & Leadership Studies-Y3 ALP B320 SHSS-007 |
--- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | BA Philosophy-Y4 APH B408 PF6 |
--- | --- | --- | --- | MA PHILOSOPHY APH G806 |
--- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. S. RUTTO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | BED ECE-Y1 EFN B101 SHSS-004 |
--- | --- | DR. C. L. CHAI, DR. S. RUTTO BED(ART)-Y4, BED(SC)-Y4 EFN B403 LIBRARY 1FE001a+LIBRARY 1FE001b+LIBRARY GFE001 |
--- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. S. WALLACE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | MA FRENCH ALF G817 |
--- | --- | BA French-Y4 ALF B410 SBN 004 |
MA FRENCH ALF G809 |
--- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | MA FRENCH ALF G806 |
--- | --- | BA French-Y3 ALF B315 HS4B |
--- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | Bed French-Geog-Y1, Bed French-Hist-Y1, BA French-Y1, Bed French-Bus-Y1 ALF B103 SHSS-001 |
--- | Dip. HTM-Y1 HTM D107 H2 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. S. WAMBUA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | MSC FISHERIES SMF G804 |
--- | --- | --- | --- | --- | Bsc Marine & Fisheries-Y3 SMF B306 PF5 |
--- | --- |
12pm-2pm | --- | Bsc Microbiology-Y4, Bsc. Biology-Y4 SBT B408 H4 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. SAMSON WANGILA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | Bsc Maths-Y3 SMA B360 PF3 |
--- | --- | --- | --- | --- | Bsc Maths-Y4 SMA B465 SHSS-003 |
--- | --- |
3pm-5pm | --- | MSC STATISTICS SMA G870 |
Bsc Maths-Y3 SMA B363 SHSS-005 |
--- | --- | --- | --- | --- | Bsc Maths-Y4 SMA B466 SBN 004 |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. SAMUEL KAHINDI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | MSC APPLIED PARASITOLOGY SZL G854 |
--- | --- | --- | --- | --- | DR. BENYL ONDETO, DR. SAMUEL KAHINDI Bed Bio-Agric-Y2, Bed Bio-Chem-Y2, Bed Bio-Geog-Y2, Bed Bio-Maths-Y2, Bsc Microbiology-Y2, Bsc Biology-Y2, Bsc Marine & Fisheries-Y2, AGED-Y2 SZL B202 LIBRARY GFW002 |
--- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. SANZUA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | Bsc. Agric.&Ext.-Y4 KEX B405 PF6 |
Bsc Agric.& Ext.-Y1 KEX B103 PF5 |
--- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. T. BALUKU | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | Bsc Telecom.& IT-Y1 STT B106 PL9 |
--- | --- | Bsc Physics-Y3, Bed Chem-Phys-Y3, Bed Geog-Phys-Y3, Bed Maths-Phys-Y3 SPH B314 LIBRARY GFW002 |
--- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. T. CHIDONGO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | MA RELIGIOUS STUDIES ACS G804 |
--- | --- | Bed Geog-Rel. Stud-Y3, Bed Hist-Rel. Stud-Y3, Bed Kiws-Rel. Stud-Y3, BED SN(Geog-Rel. Stud.)-Y3, BED SN(Hist-Rel. Stud)-Y3, BED SN(Kisw-Rel. Stud)-Y3, BA Religious Studies-Y3, Bed Arabic-Islamic Stud-Y3, BA Islamic Studies-Y3 ARE B304 SBS 339 |
--- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | BA Religious Studies-Y4 ARE B403 H2 |
BA Religious Studies-Y2 ARE B203 PF10 |
--- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. TUJU | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. V. AURA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | BA Eng-Ling-Y4 ALE B410 LIBRARY GFW002 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | MA ENGLISH ALE G820 |
--- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. V. GICHURU | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | MSC MICROBIOLOGY SBT G806 |
--- | --- | --- | --- | Bed Bio-Agric-Y2, Bed Bio-Geog-Y2, Bsc Biology-Y2, Bsc Microbiology-Y2, Bed Bio-Chem-Y2, Bed Bio-Maths-Y2 SBT B203 LTN+ LTW |
--- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. VICTOR ONYANGO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bed Eng-Lit-Y4, BA Lit-Y4 ALL B401 LIBRARY 1FE001b |
--- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bed Eng-Lit-Y3, BED SN(Eng-Lit)-Y3, BA Lit-Y3 ALL B302 LIBRARY 1FE001b |
Bed Eng-Lit-Y4, BA Lit-Y4, BED SN(Eng-Lit)-Y4 ALL B404 LIBRARY 1FE001b |
--- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. W. MBINDA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | Bsc Biochem-Y1, Bsc Biotech-Y1 SBC B105 SBN 006 |
--- | --- | Bsc Biotech-Y3 SBC B321 SBN 006 |
--- | --- | Bsc Biotech-Y3 SBC B322 PF10 |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Biotech-Y2, Bsc Biochem-Y2 SBC B202 H5 |
--- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. WAMUKOTA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | Bsc Env. Studies(Comm. Dev)-Y4 MCD B410 PL7 |
--- | --- | --- | Bsc Env. Studies(Comm. Dev)-Y4 MCD B401 SHSS-004 |
--- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | MSC GEOGRAPHY MGE G804 PF7 |
MASTER IN ENV. STUD(COMM. DEV.) MCD G803 PF5 |
--- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Env. Studies(Comm. Dev)-Y3 MCD B302 HS4B |
--- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. WANZILA MUTINDA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Agric-Y1 KAN B105 PF12 |
--- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. WINNIFRED MWIKALI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bed Geog-Hist-Y1, Bed Hist-Rel. Stud-Y1, Bed Kisw-Hist-Y1, Bed Hist-Bus-Y1, Bed Hist-German-Y1, BED SN(Kisw-Hist)-Y1, BED SN(Hist-Rel. Stud)-Y1, Bed French-Hist-Y1, BA History-Y1, BA Hist-Arch-Y1, BA French-Y1, BA Kisw-Y1, BA Eng-Ling-Y1, BA German-Y1 AHS B103 LIBRARY 1FE001b |
BA History-Y3, BA Hist-Arch-Y3, Bed Geog-Hist-Y3, Bed French-Hist-Y3, Bed Hist-Rel. Stud-Y3, Bed Kisw-Hist-Y3, Bed Hist-Bus-Y3 AHS B311 LIBRARY 1FE001b |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | MA HISTORY AHS G802 H4 |
MA HISTORY, MA POLITICAL SCIENCE AHS G803 |
--- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BA History-Y2, BA Hist-Arch-Y2, BA Political Sci-Y2, Bed French-Hist-Y2, Bed Geog-Hist-Y2, Bed Hist-Rel. Stud-Y2, Bed Kisw-Hist-Y2, BED SN(Kisw-Hist)-Y2, BED SN(Hist-Rel. Stud)-Y2, Bed Hist-Bus-Y2, Bed Hist-German-Y2, BA Eng-Ling-Y2, BA French-Y2, BA Kisw-Y2 AHS B203 LIBRARY 1FE001b |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
DR. WOKABI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | BA Phil. & Leadership Studies-Y3 ALP B304 PF10 |
--- | --- | --- | BA Phil. & Leadership Studies-Y3 ALP B303 PF12 |
--- | --- | --- |
3pm-5pm | MA PHILOSOPHY APH G805 |
BA Philosophy-Y4 APH B417 SHSS-004 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
ENG. MBANGA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Dip. Animal Health-Y1 DAH D104 SBS 002 |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | Bsc. Agric.&Ext.-Y2 KAE B203 H5 |
--- | Dip Agricul MrKT-Y1 KAE D102 PF10 |
Dip. Agricultural Extension-Y1 DAE D103 H4 |
--- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | Dip. Dairy Farm Mgt-Y1 DFM D101 PF3 |
--- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
ENG. SAMSON ONGARE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | Bsc Telecom.& IT-Y3 STT B308 PF3 |
--- | Bsc Telecom.& IT-Y1 STT B108 SBN 001 |
--- | --- | --- | Bsc Telecom.& IT-Y4 STT B402 SHSS-003 |
12pm-2pm | Bsc Telecom.& IT-Y4 STT B407 PF4 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Telecom.& IT-Y4 STT B401 PF7 |
--- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
LIMA THIIRA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. A. BONGO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | BA Economics-Y4 BEC B408 SHSS-003 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | BA Economics-Y4, Bed Geog-Bus-Y4, Bed Math-Bus-Y4, Bed Hist-Bus-Y4, Bed French-Bus-Y4, Bed German-Bus-Y4 BEC B407 LIBRARY GFW002 |
--- | --- | --- | --- | --- | Bed Geog-Bus-Y2, Bed Maths-Bus-Y2, Bed Hist-Bus-Y2, BED SN(Bus-Geog)-Y2, BED SN(Maths-Bus)-Y2, BA Economics-Y2, BA Political Sci-Y2, Bed French-Bus-Y2, Bed German-Bus-Y2, BCOM -Y2 BEC B203 LIBRARY 1FE001a |
--- | BA Economics-Y3 BEC B305 HS4B |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. ABDI BASHIR | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. ABDI KEA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bed Geog-Rel. Stud-Y3, Bed Hist-Rel. Stud-Y3, Bed Kiws-Rel. Stud-Y3, BED SN(Geog-Rel. Stud.)-Y3, BED SN(Hist-Rel. Stud)-Y3, BED SN(Kisw-Rel. Stud)-Y3, BA Religious Studies-Y3, Bed Arabic-Islamic Stud-Y3, BA Islamic Studies-Y3 AIS B304 PF3 |
--- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. ABDIRAZAK | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | Bed Geog-Rel. Stud-Y1, Bed Hist-Rel. Stud-Y1, Bed Kisw-Rel. Stud-Y1, BED SN(Kisw-Rel. Stud)-Y1, BED SN(Hist-Rel. Stud)-Y1, BED SN(Geog-Rel. Stud.)-Y1, Bed Arabic-Islamic Stud-Y1, BA Religious Studies-Y1, BA Islamic Studies-Y1 AIS B102 SBN 001 |
--- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. ALEX MWADONDO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | Dip (Supply Chain Management)-Y2 BSC D209 SBS 004 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Dip (Supply Chain Management)-Y1 SCM D101 PL7 |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. ALFRED MWAENGO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | BA Arts & Design-Y1 ADD B108 SHSS-002 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | BA Arts & Design-Y1 ADD B109 SHSS-004 |
3pm-5pm | --- | --- | MR. ALFRED MWAENGO, MR. SABATAO KAIYARE Dip. Fine Art & Design-Y1 ADD D109 SBN 004 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. ALI KIRUNGWA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. ALI WASI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. ALPHAXAND KAIMBA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. ALPHONCE JUMA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | Bsc HTM-Y4 PTM B401 PF12 |
--- | --- | --- | --- | Dip. Hospitality Management-Y2 UCC D208 SHSS-002 |
12pm-2pm | --- | Bsc HTM-Y2 PTM B206 PF7 |
--- | --- | --- | --- | Bsc HTM-Y2 PTM B207 H4 |
--- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | Bsc HTM-Y3 PHT B308 SBN 001 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. AMRANI HASSAN | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | Dip. Information Technology-Y2 SIT D209 H5 |
--- | --- | --- | Dip. Information Technology-Y2 SIT D211 SBN 002 |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. ANDERSON KAINGU | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | Dip. HTM-Y1 HTM D104 SBN 004 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. ANDREW FURAHA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | MR. ANDREW FURAHA, MS. MWANAHALIMA, DR. A. ANIKA BED Special Needs-Y2, AGED-Y2, BED SC-Y2, BED ARTS-Y2 EPS B205 LIBRARY 1FE001a+LIBRARY 1FE001b+LIBRARY GFE001 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. ANDREW WISINDI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. ANTHONY OSOME | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. ARINA JUMWA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc HTM-Y1 PHT B106 LIBRARY GFW002 |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | Dip. Information Technology-Y2 SCS D231 PF7 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. ASSAD | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. BAKARI MWAKILEO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. BARAZA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. BENARD NDAMBUKI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. BENEDICT KIILU | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Marine & Fisheries-Y4 SMF B407 SHSS-005 |
--- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. BERRICK OTIENO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc. FND-Y2 HND B211 SHSS-004 |
--- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | Dip. FND-Y3 HND D310 SHSS-006 |
--- | --- | Bsc. FND-Y3 HND B307 SHSS-003 |
--- |
3pm-5pm | --- | Dip. FND-Y2 HND D210 H2 |
Bsc. FND-Y4 HND B408 SBN 002 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. BONIFACE MURAGE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. BONVENTURE OBEKA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. C. MASSAWA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | MR. TIMOTHY MUSA, DR. D. CHEBET, MR. C. MASSAWA, MR. CHIKU, MR. FERDINAND SAKALI, MR. P. MAKOKHA, MR. NGOWA, MR. MUGO, MR. NICHOLAS NYAGAH NJERU, MR. OPATA, MR. TOM WAKAMA BA-Y1, BCOM -Y1, B.MARITIME STUDIES-Y1, BED ARTS-Y1, BED ECE-Y1, BED SC-Y1, AGED-Y1, BSC (APPLIED)-Y1, BSC (PURE)-Y1, BSC AGR. COURSES-Y1 , BSC ENV. COURSES-Y1, BSC HUMAN HEALTH COURSES-Y1, BED Special Needs-Y1 UCC B107 ALL ROOMS |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BA Philosophy-Y1, BA Psychology-Y1, BA Sociology-Y1, BA Political Science-Y1, BA History-Y1, BA Lit-Y1, BA Religious Studies-Y1, BA Phil. & Leadership Studies-Y1 APH B104 LIBRARY GFE001 |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. C. NGOWA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. CALVIN CHITOJA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. CHARLES K. MWARINGA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | BCOM -Y2 BAC B203 LTN+ LTW |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. CHENGO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. CHIKU | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | MR. TIMOTHY MUSA, DR. D. CHEBET, MR. C. MASSAWA, MR. CHIKU, MR. FERDINAND SAKALI, MR. P. MAKOKHA, MR. NGOWA, MR. MUGO, MR. NICHOLAS NYAGAH NJERU, MR. OPATA, MR. TOM WAKAMA BA-Y1, BCOM -Y1, B.MARITIME STUDIES-Y1, BED ARTS-Y1, BED ECE-Y1, BED SC-Y1, AGED-Y1, BSC (APPLIED)-Y1, BSC (PURE)-Y1, BSC AGR. COURSES-Y1 , BSC ENV. COURSES-Y1, BSC HUMAN HEALTH COURSES-Y1, BED Special Needs-Y1 UCC B107 ALL ROOMS |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. CHRIS NGENY | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | Bsc Biochem-Y3 SBC B308 SHSS-006 |
Bsc Biotech-Y2, Bsc Biochem-Y2, Bsc Ind. Chem-Y2 SBC B221 SHSS-005 |
Bsc Biochem-Y4 SBC B411 Practicals H2 |
--- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Biochem-Y1, Bsc Biotech-Y1 SBC B104 H4 |
Bsc Biotech-Y4 SBC B428 Practicals SHSS-001 |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. COLLINS OMONDI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. CORNELIOUS MUMBA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | Dip (Supply Chain Management)-Y1 SCM D105 H2 |
--- | --- | Dip (Supply Chain Management)-Y1 SCM D109 PF3 |
--- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. DANIEL ATAMBO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | DR. E. MUWAWA, MR. DANIEL ATAMBO Bed Bio-Chem-Y1, Bed Bio-Maths-Y1, AGED-Y1, Bed Bio-Agric-Y1, Bed Bio-Geog-Y1, Bsc Microbiology-Y1 SBT B103 LTN+ LTW |
--- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. DAVID MWANZA WANJE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. DAVID NYAGA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | Dip. Comm. & Public Health-Y1 DCH D101 PF4 |
--- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | Dip. Comm. & Public Health-Y1 DCH D103 H2 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | Dip. Comm. & Public Health-Y1 DCH D102 SBN 002 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. DAVID SHUKURANI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. DAVID WACHIRA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | PGDE EPS G704 PL7 |
--- | --- |
12pm-2pm | BED ECE-Y4 EPS B403 PF11 |
--- | --- | MS. MWANAHALIMA, DR. JANE WAITHIRA, MR. DAVID WACHIRA AGED-Y1, BED ARTS-Y1, BED ECE-Y1, BED SC-Y1 EPS B101 LIBRARY 1FE001a+LIBRARY 1FE001b+LIBRARY GFE001 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | BED ECE-Y2 EPS B204 SBS 004 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. DENNIS MUKHEBI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. DENNIS NGERERI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. DOMINIC ONSARE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. E. CHEA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. EDWIN TERER | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. EDWIN WANJAWA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. ELIUS NYALE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | Dip (Business Management)-Y2 BBM D207 PL7 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. ENOCK NYAKUNDI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. ERICK MRAMBA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | DR. B. MURAMBA, MR. ERICK MRAMBA BED Special Needs-Y3 ESN B308/ESN B309 SHSS-002 |
--- | --- | --- | --- | BED ECE-Y1 EFN B105 SHSS-006 |
--- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BED Special Needs-Y1 ESN B105 SBS 339 |
--- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. ERICK SEREM | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc. FND-Y1 HSU B103 SHSS-005 |
--- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | Bsc. FND-Y3 HND B308 PF11 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | Dip FND-Y1 DFD D102 PF12 |
--- | --- | --- | Bsc. FND-Y2 HND B206 SHSS-008 |
--- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. ERNEST OMANG'ALE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | BED Special Needs-Y4 ESN B413 SHSS-006 |
--- | MR. ERNEST OMANG'ALE, DR. S. MWANGI, DR. B. LUVANGA BED Special Needs-Y4, BED ECE-Y4, BED(ART)-Y4, BED(SC)-Y4 ESN B414 LIBRARY 1FE001a+LIBRARY 1FE001b+LIBRARY GFE001 |
--- | --- | --- | --- | --- | BED Special Needs-Y1 ESN B103 LTN |
BED Special Needs-Y2 ESN B208 PF10 |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. ETYANG | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. EZEKIEL SOME | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | BA Political Science-Y4 APL B412 PF6 |
--- | --- | --- | BA Political Science-Y3, BA History-Y3 APL B313 SBS 339 |
--- | --- |
12pm-2pm | --- | BA Political Science-Y1 APL B104 SHSS-003 |
--- | --- | --- | --- | BA Political Science-Y4 APL B408 PF6 |
--- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | BA Political Science-Y3 APL B310 HS4B |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. FELISTUS MWANIA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | Dip. Applied Biology-Y1 APB D107 SBN 006 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. FELIX CHERIYOIT | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | Dip. Logistics Mgt-Y1 DLM D108 PL7 |
--- | --- | --- | Dip. Logistics Mgt-Y1 DLM D112 PF7 |
--- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | Dip. Project Management-Y1 DPM D111 PF4 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. FERDINAND SAKALI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | MR. TIMOTHY MUSA, DR. D. CHEBET, MR. C. MASSAWA, MR. CHIKU, MR. FERDINAND SAKALI, MR. P. MAKOKHA, MR. NGOWA, MR. MUGO, MR. NICHOLAS NYAGAH NJERU, MR. OPATA, MR. TOM WAKAMA BA-Y1, BCOM -Y1, B.MARITIME STUDIES-Y1, BED ARTS-Y1, BED ECE-Y1, BED SC-Y1, AGED-Y1, BSC (APPLIED)-Y1, BSC (PURE)-Y1, BSC AGR. COURSES-Y1 , BSC ENV. COURSES-Y1, BSC HUMAN HEALTH COURSES-Y1, BED Special Needs-Y1 UCC B107 ALL ROOMS |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. FESTUS NGUI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. FRANCIS MWANIKI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. FRANCIS OKALO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. FRED NZAI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. FRED WAFULA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Dip (Business Management)-Y2 BBM D208 PF4 |
--- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | Dip (Supply Chain Management)-Y1 SCM D108 SHSS-005 |
--- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | Dip (Business Management)-Y1 DBM D101 PF3 |
--- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. FREDERICK ODHIAMBO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | BCOM-(Accounting Opt)-Y3 BAC B308 LTN+ LTW |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | Bed Geog-Bus-Y1, Bed Maths-Bus-Y1, Bed Hist-Bus-Y1, BED SN(Bus-Geog)-Y1, BED SN(Maths-Bus)-Y1, Bsc Agribusiness-Y1, Bed French-Bus-Y1, Bed German-Bus-Y1, BCOM -Y1, B.MARITIME STUDIES-Y1 BAC B102 LIBRARY GFE001 |
BCOM-(Accounting Opt)-Y4 BAC B407 SBS 339 |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. FREDRICK ODONGO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BA Kisw-Y3 ALK B306 LTN |
--- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | Bed Kisw-Geog-Y2, Bed Kisw-Hist-Y2, Bed Kiws-Rel. Stud-Y2, BED SN(Kisw-Geog)-Y2, BED SN(Kisw-Hist)-Y2, BED SN(Kisw-Rel. Stud)-Y2, BA Lit-Y2, BA Kisw-Y2 ALK B203 LIBRARY GFE001+LIBRARY GFW002 |
--- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. FREDRICK OMBOGA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. FURAHA GANDI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | BA Lit-Y2, BA Eng-Ling-Y2, BA Kisw-Y2, BA French-Y2, Bed Eng-Lit-Y2 ALL B204 LIBRARY 1FE001a+LIBRARY 1FE001b |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. G. KORONGE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | Dip. Accounting & Finance-Y1 DAC D102 PL9 |
--- | Dip (Supply Chain Management)-Y2 BSC D208 PF4 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | Dip (Supply Chain Management)-Y2 BSC D207 H4 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | Dip. Logistics Mgt-Y1 DLM D109 SHSS-008 |
--- | --- | --- | Dip. Logistics Mgt-Y1 DLM D113 PF4 |
--- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. GABRIEL M. KITONGA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | Dip (Business Management)-Y1 DBM D105 SHSS-007 |
--- | --- | --- | Dip. Project Management-Y1 DPM D101 H5 |
--- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Dip (Supply Chain Management)-Y1 SCM D104 SHSS-004 |
--- | Dip (Business Management)-Y1 DBM D104 SHSS-006 |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. GATHU KAMANJA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | BED ECE-Y2 EEC B209 SBN 004 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | MED EDUCATIONAL TECH EET G805 |
--- |
3pm-5pm | --- | MED EDUCATIONAL TECH EET G806 |
--- | --- | --- | Bed French-Geog-Y3, Bed Geog-Bus-Y3, Bed Geog-Hist-Y3, Bed Geog-Maths-Y3, Bed Geog-Rel. Stud-Y3, Bed Kisw-Geog-Y3, Bed Agric-Geog-Y3, Bed Bio-Geog-Y3, Bed Chem-Geog-Y3, BED SN(Bus-Geog)-Y3, BED SN(Kisw-Geog)-Y3, BED SN(Maths-Geog)-Y3 ECI B306 SBS 339 |
--- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. GEOFFREY MANONO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Dip. Agricultural Extension-Y1 DAE D104 PF10 |
--- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. GEOFFREYSON KHAMALA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | BA Political Science-Y4 APL B410 H5 |
--- | --- | BA Political Science-Y3 APL B312 PF10 |
--- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | BA Political Science-Y1 APL B103 PL9 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. GEOFREY POLE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc HTM-Y3 PHT B307 SBS 001 |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. GEORGE KENGA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | BA Kisw-Y1, BA French-Y1, BA German-Y1, BA Eng-Ling-Y1, BA Lit-Y1, Bed Eng-Lit-Y1, BED SN(Eng-Lit)-Y1 ALL B103 LIBRARY GFE001+LIBRARY GFW002 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. GICHERU | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. GIFT MWAEGWA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | Dip. FND-Y2 HND D212 SHSS-005 |
--- | --- | --- | --- | --- | Dip. FND-Y3 HND D307 PF4 |
--- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. GOLDWYNNE ODHIAMBO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Marine & Fisheries-Y1 SMF B102 SHSS-007 |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. GUNGAH BENJAMIN | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | Dip (Supply Chain Management)-Y1 SCM D107 PF7 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Dip (Supply Chain Management)-Y2 BSC D210 PF6 |
--- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | Dip. Accounting & Finance-Y1 DAC D101 H4 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. HAMISI TSAMA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | Bsc Env. Sci-Y2 MNS B206 H2 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. HARRUN GARRASHI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. HOSEA MASAKI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. HUMPHEY NYALE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | Bed Eng-Lit-Y2, BED SN(Eng-Lit)-Y2, BA Eng-Ling-Y2 ALE B205 LIBRARY 1FE001a+LIBRARY 1FE001b |
--- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | BA Eng-Ling-Y3 ALE B315 SBN 339 |
--- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. HUSSEIN DANIEL | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. HUSSEIN FIVE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. IDIRIS DOKADA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. ISAAC KYALO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. J. MWANDOE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | BCOM-(Finance Opt)-Y3 BFI B307 SBN 339 |
--- | --- | --- | --- | --- | Bsc Agribusiness-Y2, BCOM -Y2 BMS B203 LTN+ LTW |
--- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. J. OLANGO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. J. OMORO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | AGED-Y1 EAX B101 LIBRARY GFW002 |
--- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | Bsc. Agric.&Ext.-Y3 KEX B305 SHSS-003 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | AGED-Y1 EAX B102 LIBRARY GFW002 |
--- | --- | --- | Bed Agric-Geog-Y3, Bed Bio-Agric-Y3 ECI B316 PF6 |
AGED-Y2 EAX B201 HS4B |
--- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. JAIRUS BULIMO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. JAMES DAND | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc HTM-Y4 PHT B411 H5 |
--- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc HTM-Y3 PHT B303 PL7 |
--- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. JAPHET MAKUNA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BED ECE-Y4 EEC B402 H4 |
--- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | PGDE EPS G702 SHSS-007 |
BED ECE-Y4 ESN B412 SBN 002 |
--- | --- | BED ECE-Y1 EEC B108 H5 |
3pm-5pm | --- | --- | PGDE EPS G706 SHSS-007 |
--- | --- | --- | --- | --- | BED ECE-Y2 EEC B212 PF3 |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. JAVAN MOKEBO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bed Geog-Hist-Y1, Bed Hist-Rel. Stud-Y1, Bed Kisw-Hist-Y1, Bed Hist-Bus-Y1, Bed Hist-German-Y1, Bed French-Hist-Y1, BA History-Y1, BA Political Science-Y1 AHS B104 LIBRARY GFE001 |
--- | BA History-Y3, BA Hist-Arch-Y3, Bed French-Hist-Y3, Bed Geog-Hist-Y3, Bed Hist-Rel. Stud-Y3, Bed Kisw-Hist-Y3, Bed Hist-Bus-Y3, BED SN(Kisw-Hist)-Y3, BED SN(Hist-Rel. Stud)-Y3 AHS B312 LIBRARY GFE001 |
--- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BA History-Y4, Bed Kisw-Hist-Y4, Bed Geog-Hist-Y4, BA Hist-Arch-Y4, Bed Hist-Rel. Stud-Y4, Bed French-Hist-Y4, Bed Hist-Bus-Y4, Bed Hist-German-Y4 AHS B411 LIBRARY GFE001 |
--- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | BA History-Y3 AHS B310 SHSS-003 |
--- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. JILO ABAE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. JOB MBITHI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. JOEL BARAZA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Maths-Y3 SMA B306 H5 |
12pm-2pm | --- | --- | Bed Comp-Maths-Y1, Bed Maths-Chem-Y1, BED SN(Maths-Bus)-Y1, BED SN(Maths-Geog)-Y1, BED SN(Maths-Chem)-Y1, Bsc. Geography-Y1, Bed Maths-Phys-Y1, Bed Bio-Maths-Y1, Bsc Maths-Y1, Bed Maths-Bus-Y1, Bed Geog-Maths-Y1 SMA B103 LIBRARY 1FE001a+LIBRARY 1FE001b |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. JOHN MALII | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc. Geography-Y3 MGE B310 H2 |
--- | --- | Bsc. Geography-Y2, Bed French-Geog-Y2, Bed Geog-Bus-Y2, Bed Geog-Hist-Y2, Bed Geog-Maths-Y2, Bed Geog-Rel. Stud-Y2, Bed Kisw-Geog-Y2, Bed Agric-Geog-Y2, Bed Bio-Geog-Y2, Bed Chem-Geog-Y2, Bed Geog-Phys-Y2, BED SN(Bus-Geog)-Y2, BED SN(Geog-Rel. Stud.)-Y2, BED SN(Kisw-Geog)-Y2, BED SN(Maths-Geog)-Y2 MGE B212 LIBRARY GFW002 |
Bsc Env. Sci-Y2 MNS B207 SHSS-006 |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | Bsc. Geography-Y1 MGE B108 HS4B |
--- | --- | --- | --- | Bsc Env. Plan & Mngt-Y2 MPM B207 SBS 004 |
--- | Bsc. Geography-Y2 MGE B209 SBN 001 |
--- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. JOHN MBUGUA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. JOHN NENE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BA Anthro-Y4, BA Child Care & Protect.-Y4 AAN B405 PL9 |
--- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. JOHNSON NYAMBU | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BCOM-(Bus.Adm Opt)-Y3 BBA B307 PF4 |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | BCOM-Y3 BBA B305 LTN+ LTW |
--- | --- | --- | --- | BCOM-Y4, BED SN(Maths-Bus)-Y4, Bed Geog-Bus-Y4, Bed Math-Bus-Y4, BED SN(Bus-Geog)-Y4, Bed Hist-Bus-Y4 BBA B411 LIBRARY 1FE001b |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. JONATHAN KARISA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. JONATHAN MUNGUTI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. JOSEPH CHAI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | BED ECE-Y4 EEC B405 SBN 006 |
--- | --- | --- | --- | --- | BED ECE-Y3 EEC B304 SHSS-005 |
--- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. JOSEPH KAZUNGU | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BA History-Y2, BA Hist-Arch-Y2 AHS B204 SBN 339 |
3pm-5pm | BA History-Y4 AHS B408 H2 |
--- | --- | --- | --- | --- | BA History-Y4, Bed Kisw-Hist-Y4, Bed Geog-Hist-Y4, BA Hist-Arch-Y4, BED SN(Hist-Rel. Stud)-Y4, BED SN(Kisw-Hist)-Y4, Bed Hist-Rel. Stud-Y4, Bed French-Hist-Y4, Bed Hist-Bus-Y4, Bed Hist-German-Y4 AHS B410 SBN 339 |
--- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. JOSEPH KIPONDA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | BA Kisw-Y3, Bed Kisw-Geog-Y3, Bed Kisw-Hist-Y3, Bed Kiws-Rel. Stud-Y3, BED SN(Kisw-Geog)-Y3, BED SN(Kisw-Hist)-Y3, BED SN(Kisw-Rel. Stud)-Y3 ALK B305 LTN+ LTW |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. JOSEPH MASHA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | BED Special Needs-Y4 ESN B404 PF7 |
--- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BED Special Needs-Y4 ESN B405 SHSS-002 |
--- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. JOSEPH MOKEBO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. JOSEPH MULAMA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. JOSEPH MUTUA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Maths-Y4 SMA B462 PL9 |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Maths-Y3 SMA B362 SBS 004 |
--- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Maths-Y4 SMA B437 SHSS-006 |
--- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. JOSEPH THIONG'O | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. JULIUS CHESERET | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BA Economics-Y1, Bsc Agribusiness-Y1, BED SN(Maths-Bus)-Y1, BED SN(Bus-Geog)-Y1, BA Political Science-Y1, Bed Hist-Bus-Y1, Bed Maths-Bus-Y1, Bed Geog-Bus-Y1, Bed French-Bus-Y1, Bed German-Bus-Y1, BCOM -Y1, B.MARITIME STUDIES-Y1 BEC B103 LIBRARY GFE001 |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. JULIUS MUKALO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | Bsc Physics-Y4 SPH B421 SHSS-002 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. JULIUS NUDI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BA Child Care & Protect.-Y2 ACC B207 SBS 001 |
BA Psychology-Y3 APS B312 SHSS-008 |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BA Child Care & Protect.-Y1 ACC B103 H4 |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. JUSTIN KIMANI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Marine & Fisheries-Y3, Bsc Env. Sci-Y3 MNS B302 SHSS-008 |
--- | --- | Bsc. Geography-Y3 MGE B312 SHSS-007 |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | BED SN(Bus-Geog)-Y4, BED SN(Geog-Rel. Stud.)-Y4, BED SN(Kisw-Geog)-Y4, BED SN(Maths-Geog)-Y4, Bed French-Geog-Y4, Bed Geog-Bus-Y4, Bed Geog-Hist-Y4, Bed Geog-Math-Y4, Bed Geog-Rel. Stud-Y4, Bed Kisw-Geog-Y4, Bed Agric-Geog-Y4, Bed Bio-Geog-Y4, Bed Chem-Geog-Y4, Bed Geog-Phys-Y4, Bsc. Geography-Y4 MGE B405 SBS 339 |
--- | --- | Bsc. Geography-Y2 MGE B207 SBS 001 |
--- | Bsc Env. Sci-Y4 MNS B436 SHSS-006 |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. JUSTINE MICHIRA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. K. MUSOMBA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. KADZENGA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Comp Sci-Y2 SCS B212 PF11 |
--- | Bed Comp-Maths-Y1, Bsc Comp Sci-Y1, Bsc Telecom.& IT-Y1 SCS B110 SBS 001 |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc. FND-Y1, Bsc Maths-Y1 UCC B102 SHSS-005 |
--- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. KAHIGA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | Dip. Agricultural Extension-Y1 DAE D106 SHSS-003 |
--- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. KALAMA MWACHIRO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. KANYI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. KARANI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | Bsc Agribusiness-Y3 KAB B313 SBS 001 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | Bsc Agribusiness-Y3 KAB B309 SHSS-005 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. KATITE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BA Theology-Y1 ATH B104 H4 |
--- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BA Religious Studies-Y1, Bed Geog-Rel. Stud-Y1, Bed Hist-Rel. Stud-Y1, Bed Kisw-Rel. Stud-Y1, BED SN(Kisw-Rel. Stud)-Y1, BED SN(Hist-Rel. Stud)-Y1, BED SN(Geog-Rel. Stud.)-Y1, BA Theology-Y1 ACS B102 SBN 339 |
--- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. KEBATI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BA Eng-Ling-Y1, Bed Eng-Lit-Y1 ALE B104 LIBRARY GFW002 |
--- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bed Eng-Lit-Y4, BA Eng-Ling-Y4, BED SN(Eng-Lit)-Y4 ALE B403 LIBRARY 1FE001b |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. KELVIN MAINA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. KENGA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | Dip Agricul MrKT-Y2 KSW D202 SHSS-004 |
--- | Dip Agricul MrKT-Y2 KHF D208 H4 |
--- | Cert. Gen. Agric-Y1 KSW C102 SBS 002 |
Dip Agricul MrKT-Y2 KAG D205 PF10 |
Cert. Gen. Agric-Y1 KAG C107 PF11 |
--- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | Dip Agricul MrKT-Y1 KAG D106 PL9 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. KENGERE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc. Agric.&Ext.-Y4 KEX B406 SBS 003 |
--- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. KENYANITO TOURE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | Bsc Env. Plan & Mngt-Y4 MPM B405 SHSS-008 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | Bsc Env. Plan & Mngt-Y2 MPM B212 SBN 006 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc. Geography-Y4 MGE B414 SBN 004 |
--- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Env. Plan & Mngt-Y2 MPM B217 H4 |
--- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. KHALIFAN BIN AHMED | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. KHAMISI MDZOMBO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. KINYODA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. KIOKO LUVAI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Dip. Comm. & Public Health-Y1 UCC D113 SHSS-007 |
--- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. KIPCHIRCHIR S. RONOH | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. LAWRENCE CHIRO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. LEONARD MACHUKA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. LEONARD MBINGA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | BA Hist-Arch-Y2 AAR B206 SHSS-005 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | BA Hist-Arch-Y3 AAR B304 PF4 |
--- | --- | --- | --- | BA Hist-Arch-Y1, BA Religious Studies-Y1 AAR B103 PF12 |
3pm-5pm | --- | --- | BA Hist-Arch-Y1, BA Anthro-Y1 AAR B104 PF5 |
--- | BA Hist-Arch-Y2, BA Anthro-Y2 AAR B203 PL7 |
--- | --- | --- | BA Hist-Arch-Y4 AAR B408 SHSS-008 |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. LISHENGA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Agric-Y1, Bsc Agric.& Ext.-Y1, Bed Agric-Geog-Y1, Bed Bio-Agric-Y1 KAE B101 LTW |
12pm-2pm | Dip. Dairy Farm Mgt-Y1 DFM D102 PF12 |
--- | --- | --- | --- | Bsc Agric-Y1 KAG B108 SBN 004 |
--- | --- | --- | Bsc. Agric.&Ext.-Y3 KAG B308 PF6 |
3pm-5pm | Bsc Agribusiness-Y3 KAB B312 PL9 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. M. KIMANI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | BCOM -Y2 BBA B205 S3+PL1 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. MARTIN MUREITHI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | Dip. Criminal Justice Mgt-Y1 DCJ D104 SBN 002 |
--- | Dip. Animal Health-Y1 DAH D1O7 SHSS-007 |
--- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | Dip. Criminal Justice Mgt-Y1 DCJ D102 PF3 |
--- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | Dip. Criminal Justice Mgt-Y1 DCJ D103 SBS 003 |
Dip. Criminal Justice Mgt-Y1 DCJ D101 PF5 |
--- | --- | Dip. Criminal Justice Mgt-Y1 DCJ D105 H2 |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. MARTIN OSEMBA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. MASOUD ATHMAN | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Dip. Information Technology-Y2 SIT D207 PF12 |
--- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. MBATE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Dip. Animal Health-Y1 DAH D106 SHSS-007 |
--- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. MNJALA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | Cert. Gen. Agric-Y1 KAN C105 SHSS-006 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Dip. Horticultural Production-Y1 DHP D105 SHSS-006 |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. MOSES KAMAU | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | Bsc. Geography-Y3 MGE B316 PF5 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | Bsc Env. Sci-Y2 MNS B204 PF11 |
Bsc Env. Sci-Y2 MNS B203 PF11 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. MUGO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | MR. TIMOTHY MUSA, DR. D. CHEBET, MR. C. MASSAWA, MR. CHIKU, MR. FERDINAND SAKALI, MR. P. MAKOKHA, MR. NGOWA, MR. MUGO, MR. NICHOLAS NYAGAH NJERU, MR. OPATA, MR. TOM WAKAMA BA-Y1, BCOM -Y1, B.MARITIME STUDIES-Y1, BED ARTS-Y1, BED ECE-Y1, BED SC-Y1, AGED-Y1, BSC (APPLIED)-Y1, BSC (PURE)-Y1, BSC AGR. COURSES-Y1 , BSC ENV. COURSES-Y1, BSC HUMAN HEALTH COURSES-Y1, BED Special Needs-Y1 UCC B107 ALL ROOMS |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | BA Phil. & Leadership Studies-Y1 ALP B104 SBS 003 |
--- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. MURAGE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Dip Agricul MrKT-Y2 KAB D203 SBN 004 |
--- |
12pm-2pm | --- | Dip. Agricultural Extension-Y1 DAE D101 SHSS-006 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | Dip Agricul MrKT-Y1 KAB D103 PF5 |
Cert. Gen. Agric-Y1 KAB C103 PF10 |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | Dip Agricul MrKT-Y1 KAB D104 PF4 |
Dip Agricul MrKT-Y2 KAB D208 SHSS-002 |
Dip Agricul MrKT-Y1 KAB D105 SBN 002 |
--- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. MUSA YEYA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | MR. MUSA YEYA, DR. S. MURAGE AGED-Y2, BED ARTS-Y2, BED SC-Y2, BED Special Needs-Y2 EAP B201 LIBRARY 1FE001a+LIBRARY 1FE001b+LIBRARY GFE001 |
--- | Bed French-Hist-Y3, Bed Geog-Hist-Y3, Bed Hist-Rel. Stud-Y3, Bed Kisw-Hist-Y3, Bed Hist-Bus-Y3, BED SN(Hist-Rel. Stud)-Y3, BED SN(Kisw-Hist)-Y3 ECI B305 HS4B |
--- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | PGDE ECI G728 PF7 |
--- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. MUTANGE OYIGO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | Bsc. Geography-Y2, Bed Agric-Geog-Y2, Bed Bio-Geog-Y2, Bed Chem-Geog-Y2, Bed Geog-Phys-Y2, Bed French-Geog-Y2, Bed Geog-Bus-Y2, Bed Geog-Hist-Y2, Bed Geog-Maths-Y2, Bed Geog-Rel. Stud-Y2, Bed Kisw-Geog-Y2 MGE B210 LIBRARY GFW002 |
--- | --- | Bsc. Geography-Y1, Bed French-Geog-Y1, Bed Geog-Bus-Y1, Bed Geog-Hist-Y1, Bed Geog-Maths-Y1, Bed Geog-Rel. Stud-Y1, Bed Kisw-Geog-Y1, Bed Agric-Geog-Y1, Bed Bio-Geog-Y1, Bed Chem-Geog-Y1, Bed Geog-Phys-Y1, BED SN(Kisw-Geog)-Y1, BED SN(Geog-Rel. Stud.)-Y1, BED SN(Maths-Geog)-Y1, BED SN(Bus-Geog)-Y1, BA Hist-Arch-Y1 MGE B103 LTN+ LTW |
--- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. MUTHANGA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | Bed Hist-German-Y3 ECI B319 PF4 |
--- | --- | BA German-Y3 ALG B304 SHSS-002 |
BA German-Y4, Bed German-Bus-Y4, Bed Hist-German-Y4 ALG B405 SHSS-005 |
BA German-Y1, Bed Hist-German-Y1, Bed German-Bus-Y1 ALG B104 SHSS-005 |
--- | --- |
12pm-2pm | --- | Bed Hist-German-Y2 ALG B205 SHSS-008 |
--- | BA German-Y4, Bed German-Bus-Y4, Bed Hist-German-Y4 ALG B404 SBN 002 |
--- | --- | --- | BA German-Y3, Bed German-Bus-Y3, Bed Hist-German-Y3 ALG B310 SHSS-008 |
BA German-Y3 ALG B308 H4 |
--- |
3pm-5pm | BA German-Y1, Bed Hist-German-Y1, Bed German-Bus-Y1 ALG B103 PF3 |
BA German-Y3 ALG B305 PF5 |
BA German-Y4 ALG B410 PF7 |
--- | --- | BA German-Y4 ALG B409 SHSS-001 |
Bed Hist-German-Y2 ALG B204 SHSS-001 |
--- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. MWAJOHA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | Dip Agricul MrKT-Y1 KAG D107 PF11 |
--- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | Cert. Gen. Agric-Y1 KAG C104 SBN 002 |
--- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. MWAKILEO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. MWALIMU MSHAM | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. MWANDARY J. | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BA French-Y2, Bed French-Geog-Y2, Bed French-Hist-Y2 ALF B204 H5 |
--- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | BA French-Y3 ALF B304 SHSS-006 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. NDEGWA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BA Eng-Ling-Y3, BA Psychology-Y3, BA Child Care & Protect.-Y3 ALE B307 SBS 339 |
--- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. NDIANGUI NDUNG'U | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | MR. NDIANGUI NDUNG'U, DR. B. BUSOLO BA Kisw-Y2, BA Lit-Y2, BA Eng-Ling-Y2, BA German-Y2, BA French-Y2, Bed Eng-Lit-Y2, BED SN(Eng-Lit)-Y2 ALL B203 LIBRARY 1FE001a+LIBRARY 1FE001b |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | BA Eng-Ling-Y1, BA Kisw-Y1, BA French-Y1, BA German-Y1, BA Lit-Y1, Bed Eng-Lit-Y1 ALL B104 LIBRARY GFE001+LIBRARY GFW002 |
--- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. NDIRANGU | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. NEWTON JUMA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | Bsc Telecom.& IT-Y4 STT B416 PF12 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Physics-Y1 SPH B107 SBS 002 |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. NGOWA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | MR. TIMOTHY MUSA, DR. D. CHEBET, MR. C. MASSAWA, MR. CHIKU, MR. FERDINAND SAKALI, MR. P. MAKOKHA, MR. NGOWA, MR. MUGO, MR. NICHOLAS NYAGAH NJERU, MR. OPATA, MR. TOM WAKAMA BA-Y1, BCOM -Y1, B.MARITIME STUDIES-Y1, BED ARTS-Y1, BED ECE-Y1, BED SC-Y1, AGED-Y1, BSC (APPLIED)-Y1, BSC (PURE)-Y1, BSC AGR. COURSES-Y1 , BSC ENV. COURSES-Y1, BSC HUMAN HEALTH COURSES-Y1, BED Special Needs-Y1 UCC B107 ALL ROOMS |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | Dip. Dairy Farm Mgt-Y1 DFM D104 PL7 |
--- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | BA Theology-Y1 ATH B103 PF12 |
--- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. NICHOLAS NYAGAH NJERU | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | MR. TIMOTHY MUSA, DR. D. CHEBET, MR. C. MASSAWA, MR. CHIKU, MR. FERDINAND SAKALI, MR. P. MAKOKHA, MR. NGOWA, MR. MUGO, MR. NICHOLAS NYAGAH NJERU, MR. OPATA, MR. TOM WAKAMA BA-Y1, BCOM -Y1, B.MARITIME STUDIES-Y1, BED ARTS-Y1, BED ECE-Y1, BED SC-Y1, AGED-Y1, BSC (APPLIED)-Y1, BSC (PURE)-Y1, BSC AGR. COURSES-Y1 , BSC ENV. COURSES-Y1, BSC HUMAN HEALTH COURSES-Y1, BED Special Needs-Y1 UCC B107 ALL ROOMS |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | BA History-Y2 AHS B205 SHSS-001 |
--- | BA History-Y4 AHS B409 SHSS-008 |
--- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | BA History-Y3 AHS B308 SHSS-005 |
BA Hist-Arch-Y3 AAR B307 SBS 002 |
--- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. NYINGE MWADZOMBO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | Bsc Chem-Y4 SCH B405 SHSS-004 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | Bsc Ind. Chem-Y2, Bsc Chem-Y2 SCH B207 SHSS-001 |
--- | --- | --- | Bsc Ind. Chem-Y3, Bsc Chem-Y3 SCH B303 SBN 339 |
--- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. OGALO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. OLANGO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | Bsc Agribusiness-Y3 KAB B306 SBN 004 |
Bsc Agribusiness-Y1 KAB B102 SBN 002 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. OPATA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | MR. TIMOTHY MUSA, DR. D. CHEBET, MR. C. MASSAWA, MR. CHIKU, MR. FERDINAND SAKALI, MR. P. MAKOKHA, MR. NGOWA, MR. MUGO, MR. NICHOLAS NYAGAH NJERU, MR. OPATA, MR. TOM WAKAMA BA-Y1, BCOM -Y1, B.MARITIME STUDIES-Y1, BED ARTS-Y1, BED ECE-Y1, BED SC-Y1, AGED-Y1, BSC (APPLIED)-Y1, BSC (PURE)-Y1, BSC AGR. COURSES-Y1 , BSC ENV. COURSES-Y1, BSC HUMAN HEALTH COURSES-Y1, BED Special Needs-Y1 UCC B107 ALL ROOMS |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. OSCAR OKOTH | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc HTM-Y3 PHT B310 SBS 001 |
3pm-5pm | --- | BA Child Care & Protect.-Y3 ACC B306 H4 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | Dip. Hospitality Management-Y2 PHM D213 PF11 |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. OSOME | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. P. ARNOLD | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | Bsc Telecom.& IT-Y3 STT B302 PF3 |
Bsc Telecom.& IT-Y2, Bsc Comp Sci-Y2, Bed Comp-Maths-Y2 SCS B205 SBS 339 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | Bsc Comp Sci-Y3 SCS B313 SBN 006 |
--- | --- | Bsc Comp Sci-Y4 SCS B435 SHSS-003 |
--- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | Bsc Comp Sci-Y4 SCS B425 SHSS-003 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. P. MAKOKHA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | MR. TIMOTHY MUSA, DR. D. CHEBET, MR. C. MASSAWA, MR. CHIKU, MR. FERDINAND SAKALI, MR. P. MAKOKHA, MR. NGOWA, MR. MUGO, MR. NICHOLAS NYAGAH NJERU, MR. OPATA, MR. TOM WAKAMA BA-Y1, BCOM -Y1, B.MARITIME STUDIES-Y1, BED ARTS-Y1, BED ECE-Y1, BED SC-Y1, AGED-Y1, BSC (APPLIED)-Y1, BSC (PURE)-Y1, BSC AGR. COURSES-Y1 , BSC ENV. COURSES-Y1, BSC HUMAN HEALTH COURSES-Y1, BED Special Needs-Y1 UCC B107 ALL ROOMS |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | BA Philosophy-Y2, BA Lit-Y2 APH B205 SBN 001 |
--- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. PATRICK MADENJE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. PAUL MAKAU | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | Dip (Business Management)-Y2 BBM D212 PF12 |
--- | --- | --- | --- | --- | Dip (Business Management)-Y1 DBM D102 SHSS-004 |
Dip (Business Management)-Y2 BBM D211 PL9 |
--- |
12pm-2pm | Dip. Project Management-Y1 DPM D103 PF6 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Dip. Project Management-Y1 DPM D112 SHSS-002 |
--- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. PETER KAHIGA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. PHAREL OGOLA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BCOM-(Finance Opt)-Y4 BFI B406 SBN 339 |
--- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. REUBEN MUSASIA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | BA Philosophy-Y4 APH B409 SBN 002 |
--- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | BA Philosophy-Y3, BA Phil. & Leadership Studies-Y3 APH B309 PF5 |
--- | --- | --- | --- | BA Philosophy-Y1, BA Lit-Y1, BA Phil. & Leadership Studies-Y1 APH B101 SBN 339 |
--- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. ROBERT OSWAGO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | BA Sociology-Y4 ASC B410 H4 |
--- | --- | --- | --- | BA Sociology-Y3, BA Psychology-Y3, BA Philosophy-Y3, BA Child Care & Protect.-Y3, BA Anthro-Y3 ASC B311 LIBRARY GFE001 |
BA Sociology-Y3, BA Child Care & Protect.-Y3, BA Child Care & Protect.-Y4 ASC B312 SBN 001 |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. SABATAO KAIYARE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | MR. ALFRED MWAENGO, MR. SABATAO KAIYARE Dip. Fine Art & Design-Y1 ADD D109 SBN 004 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. SAMMY RONOH | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. SAMUEL CHEA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Dip. FND-Y2 HND D208 PF5 |
--- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Dip. FND-Y2 HND D209 PF7 |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. SAMUEL GANDI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. SCAVER MWAKACHOLA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | BCOM -Y1, Bsc Agribusiness-Y1 BFI B101 LIBRARY GFW002 |
--- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | BCOM-(Finance Opt)-Y4 BFI B405 SBS 339 |
--- | --- | --- | --- | BCOM-(Finance Opt)-Y4 BFI B409 SBS 339 |
--- |
3pm-5pm | BCOM-(Finance Opt)-Y3 BFI B306 SBN 339 |
BCOM -Y2, Bsc Agribusiness-Y2 BFI B201 LTN+ LTW |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. SIMBA CHARO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BED ECE-Y2 EEC B208 SBN 002 |
--- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BED ECE-Y3 EEC B301 HS4B |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. SIMBIRO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. SIMON NZUKI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. SOLOMON MUTAVA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | Bsc Maths-Y2 SMA B262 PF6 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bed Math-Bus-Y4, Bed Geog-Math-Y4, BED SN(Maths-Geog)-Y4, BED SN(Maths-Chem)-Y4, BED SN(Maths-Bus)-Y4, Bed Bio-Maths-Y4, Bed Comp-Maths-Y4, Bed Math-Chem-Y4, Bed Maths-Phys-Y4, Bsc Maths-Y4 SMA B431 LIBRARY GFE001 |
--- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | BCOM -Y1, Bsc Agribusiness-Y1, B.MARITIME STUDIES-Y1 BMS B102 LTN+ LTW |
--- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. STANLEY MEGEKE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. STANLEY WANJALA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | BA Child Care & Protect.-Y4 ACC B405 SHSS-007 |
--- | --- | BA Anthro-Y3 AAN B305 SHSS-005 |
--- | BA Sociology-Y2, BA Anthro-Y2, BA Philosophy-Y2 ASC B207 SBS 339 |
--- | BA Sociology-Y4 ASC B412 PF5 |
3pm-5pm | BA Sociology-Y3 ASC B310 H4 |
--- | --- | --- | BA Sociology-Y1, BA Philosophy-Y1 ASC B105 SBS 339 |
--- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. STEPHEN GACHANJA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | Bsc Env. Plan & Mngt-Y4 MPM B402 PF4 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | Bsc Env. Plan & Mngt-Y4 MPM B418 SHSS-008 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. STEPHEN KAHINDI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. SULEIMAN GACHIE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | Dip. Computer Science-Y1 DCS D105 HS4B |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | Dip. Computer Science-Y1 DCS D103 H4 |
--- | Dip. Computer Science-Y1 DCS D106 SBN 004 |
--- | Dip. ICT-Y1 ICT D102 SBN 006 |
--- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Dip. ICT-Y1 ICT D106 SHSS-003 |
--- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. SULEIMAN GITHAE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Dip. Comm. & Public Health-Y1 UCC D110 SBN 006 |
--- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. THOMAS MKARE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. THOMAS OWINO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | Bsc Env. Plan & Mngt-Y1 MPM B105 HS4B |
--- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | Bsc Env. Sci-Y4 MNS B422 SHSS-004 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. TIMOTHY MUSA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | MR. TIMOTHY MUSA, DR. D. CHEBET, MR. C. MASSAWA, MR. CHIKU, MR. FERDINAND SAKALI, MR. P. MAKOKHA, MR. NGOWA, MR. MUGO, MR. NICHOLAS NYAGAH NJERU, MR. OPATA, MR. TOM WAKAMA BA-Y1, BCOM -Y1, B.MARITIME STUDIES-Y1, BED ARTS-Y1, BED ECE-Y1, BED SC-Y1, AGED-Y1, BSC (APPLIED)-Y1, BSC (PURE)-Y1, BSC AGR. COURSES-Y1 , BSC ENV. COURSES-Y1, BSC HUMAN HEALTH COURSES-Y1, BED Special Needs-Y1 UCC B107 ALL ROOMS |
--- | BA Child Care & Protect.-Y2 ACC B208 PL9 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc HTM-Y2 PHT B206 SBS 339 |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | BA Child Care & Protect.-Y4 ACC B407 PF4 |
--- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | BA Child Care & Protect.-Y4 ACC B408 SBN 002 |
BA Sociology-Y2 ASC B210 H4 |
--- | --- | BA Sociology-Y3 ASC B316 SHSS-003 |
--- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. TIMOTHY OKUMU | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Env. Studies(Comm. Dev)-Y1 MCD B104 SBS 001 |
--- | Bsc Env. Studies(Comm. Dev)-Y1 MCD B105 SBS 004 |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. TOM WAKAMA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | MR. TIMOTHY MUSA, DR. D. CHEBET, MR. C. MASSAWA, MR. CHIKU, MR. FERDINAND SAKALI, MR. P. MAKOKHA, MR. NGOWA, MR. MUGO, MR. NICHOLAS NYAGAH NJERU, MR. OPATA, MR. TOM WAKAMA BA-Y1, BCOM -Y1, B.MARITIME STUDIES-Y1, BED ARTS-Y1, BED ECE-Y1, BED SC-Y1, AGED-Y1, BSC (APPLIED)-Y1, BSC (PURE)-Y1, BSC AGR. COURSES-Y1 , BSC ENV. COURSES-Y1, BSC HUMAN HEALTH COURSES-Y1, BED Special Needs-Y1 UCC B107 ALL ROOMS |
--- | --- | --- | --- | BA Religious Studies-Y3, Bed Geog-Rel. Stud-Y3, Bed Hist-Rel. Stud-Y3, Bed Kiws-Rel. Stud-Y3, BED SN(Geog-Rel. Stud.)-Y3, BED SN(Hist-Rel. Stud)-Y3, BED SN(Kisw-Rel. Stud)-Y3 ACS B307 SBN 339 |
--- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. TONY MASOLO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. TUNJE POLE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | Bsc Env. Plan & Mngt-Y1 MPM B106 H2 |
--- | --- | Bsc Env. Sci-Y4 MNS B423 SBN 006 |
--- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Env. Sci-Y2 MNS B205 HS4B |
--- | --- | Bsc. Geography-Y4 MGE B420 SHSS-003 |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Env. Sci-Y3 MNS B321 PL7 |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. TUVA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Dip. Horticultural Production-Y1 DHP D103 SHSS-004 |
--- |
3pm-5pm | Dip. Horticultural Production-Y1 DHP D102 SBS 004 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. VICTORIA MUTUNE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | Dip. HTM-Y1 HTM D108 PF6 |
--- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. VINCENT SIMBIRO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | Dip (Business Management)-Y2 BBM D209 SBS 004 |
--- | --- | Dip. Accounting & Finance-Y1 DAC D104 SBS 003 |
--- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. WALTER JABALI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | Dip Community Dev-Y1 DCD D105 SBN 006 |
--- | --- | --- | Dip Community Dev-Y1 DCD D104 PF5 |
Bsc Env. Studies(Comm. Dev)-Y2 MCD B206 HS4B |
--- | Dip Community Dev-Y1 DCD D102 PF4 |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. WILSON YAA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BA Political Science-Y4 APL B409 H2 |
--- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | BA Anthro-Y1 AAN B103 SBS 004 |
--- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. WINDREX OKOTH | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | Dip. Comm. & Public Health-Y1 UCC D109 SBS 004 |
--- | --- | --- | --- | Dip. Computer Science-Y1 DCS D104 HS4B |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. WISLEY OSANTE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | Bsc Telecom.& IT-Y1 STT B110 HS4B |
--- | --- | Bsc Telecom.& IT-Y1 STT B107 SBS 001 |
--- | --- | Bsc Physics-Y3 SPH B312 PF7 |
--- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Telecom.& IT-Y3 STT B309 PF12 |
--- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. YUNUS KHAN | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | Bsc Maths-Y2 SMA B231 PL9 |
--- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. Z. MWANGI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Comp Sci-Y4, Bsc Telecom.& IT-Y4 SCS B430 PL9 |
--- | Bsc Comp Sci-Y3, Bed Comp-Maths-Y3 SCS B303 SHSS-006 |
--- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MR. ZABLON ABAE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Dip. Animal Health-Y1 DAH D105 PF10 |
--- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MRS. EMMA MWAFAIDA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | Bsc. FND-Y2 HND B209 H2 |
--- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | Bsc HTM-Y2 PHT B208 SBN 339 |
--- | --- | Bsc HTM-Y2 PHM B211 PF5 |
--- | --- | --- | Bsc. FND-Y3 HND B310 PF4 |
--- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc. FND-Y1 HND B103 PL7 |
Bsc. FND-Y4 HND B414 SHSS-007 |
Bsc. FND-Y4 HND B411 PF6 |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MRS. MARIAM MAKAU | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. A. NYIRAMAFARANGA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | DR. S. AMUKUNE, DR. F. NAMASAKA, MS. A. NYIRAMAFARANGA BED Special Needs-Y2, AGED-Y2, BED SC-Y2, BED ARTS-Y2 ECI B202 LIBRARY 1FE001a+LIBRARY 1FE001b+LIBRARY GFE001 |
--- | --- | --- | --- | --- | PGDE ECI G713 SBN 006 |
--- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | Bed Maths-Phys-Y3, BED SN(Maths-Bus)-Y3, BED SN(Maths-Chem)-Y3, BED SN(Maths-Geog)-Y3, Bed Maths-Chem-Y3, Bed Geog-Maths-Y3, Bed Math-Bus-Y3, Bed Bio-Maths-Y3, Bed Comp-Maths-Y3 ECI B301 S3+PL1 |
--- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. ABUTHO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | BCOM-Y3 BMS B301 LTN+ LTW |
--- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. ALBRIGHT CHEGOME | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. ANGELA MUENDO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | BED ECE-Y3 EEC B302 SHSS-001 |
--- | BED ECE-Y3 EEC B305 SHSS-001 |
--- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. ANN WAMALWA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BED ECE-Y3 EEC B306 PL9 |
--- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | BED ECE-Y2 EEC B202 PL7 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BED ECE-Y2 EEC B201 SBS 002 |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. ANNE KASUNGWA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. BEATRICE KEMUMA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. BEATRICE ONDIEKI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc HTM-Y4 PHT B410 SHSS-006 |
--- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Dip. Hospitality Management-Y2 PHM D212 SBN 002 |
--- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. C. NGOWA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. CAROL OUMA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | BA Psychology-Y4 APS B411 PF10 |
--- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BA Psychology-Y1, BA Sociology-Y1 APS B104 LTN |
3pm-5pm | BA Psychology-Y4 APS B408 PF7 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. CAROLINE NJERU | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | Dip. Counselling Psychology-Y1 DCP D105 SBN 001 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | Dip. Counselling Psychology-Y1 DCP D104 PF12 |
--- | --- | --- | --- | Dip. Counselling Psychology-Y1 DCP D106 PF3 |
--- | --- | Dip. Counselling Psychology-Y1 DCP D103 PF11 |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | Dip. Counselling Psychology-Y1 DCP D101 SBN 006 |
Dip. Counselling Psychology-Y1 DCP D102 PL7 |
--- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. CHATHRINE CHOME | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Dip. Accounting & Finance-Y1 DAC D105 PF11 |
--- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | Dip (Business Management)-Y1 DBM D103 SBS 002 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. CHEA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | Bed French-Geog-Y3, Bed French-Hist-Y3, BA French-Y3 ALF B305 SHSS-001 |
--- | --- | --- | --- | Bed French-Geog-Y1, Bed French-Hist-Y1, BA French-Y1, Bed French-Bus-Y1 ALF B104 HS4B |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | BA French-Y2, Bed French-Geog-Y2, Bed French-Hist-Y2 ALF B205 PF6 |
--- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. CHRISTINE MWAMISHA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. CHRISTINE PEKESHE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. CHRISTINE WAWUDA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. CLAIRE MUSESHI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. CONSOLATA MUINDI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Agric.& Ext.-Y1 KEX B101 PF12 |
--- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. DAMARIS ADOYO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | Dip Community Dev-Y1 DCD D101 PF3 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Dip Community Dev-Y1 DCD D103 PL9 |
--- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. DAMARIS KINYUA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. DAMARIS KIPROP | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. DHAHABU | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BA Eng-Ling-Y1, BA Sociology-Y1, BA History-Y1, BA Lit-Y1, BED SN(Eng-Lit)-Y1, Bed Eng-Lit-Y1 ALE B103 LIBRARY 1FE001a |
--- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. DIANA BADE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | Cert. Gen. Agric-Y1 KAN C104 SHSS-006 |
--- | --- | --- | --- | Dip. Dairy Farm Mgt-Y1 DFM D103 SBN 002 |
--- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | Dip. Agricultural Extension-Y1 DAE D102 SBS 004 |
--- | --- | --- | --- | Cert. Gen. Agric-Y1 KAN C103 PF12 |
--- | Bsc Agric-Y2, Bed Agric-Geog-Y2, Bed Bio-Agric-Y2, AGED-Y2, Bsc. Agric.&Ext.-Y2 KAN B206 LTW |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. DIANA WANGECHI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. DORCAS W. KURIA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | BA Anthro-Y4 AAN B406 SBN 004 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | BA Sociology-Y4, BA Child Care & Protect.-Y4, BA Anthro-Y4 ASC B413 SBS 339 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. EDITH MIANO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | BA Child Care & Protect.-Y3 ACC B307 SHSS-006 |
--- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BA Psychology-Y4 APS B412 SHSS-006 |
BA Psychology-Y2 APS B203 SBS 001 |
--- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. ELIZABETH KIBURU | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bed Geog-Maths-Y2, Bed Maths-Bus-Y2, Bsc Maths-Y2, Bsc Physics-Y2, Bsc Telecom.& IT-Y2, Bed Bio-Maths-Y2, Bed Comp-Maths-Y2, Bed Maths-Chem-Y2, Bed Maths-Phys-Y2 SMA B204 LIBRARY 1FE001a |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. ELIZABETH NDEJE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. ESHA ADAMS | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | Dip. FND-Y2 HND D213 SHSS-008 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. ESTHER BONGO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | Dip. Hospitality Management-Y2 PHM D211 PF11 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. EVERLINE MUTETI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. F. MTUWETA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BCOM -Y1, Bed Geog-Bus-Y1, Bed Maths-Bus-Y1, Bed Hist-Bus-Y1, Bed French-Bus-Y1, Bed German-Bus-Y1 BMS B103 LIBRARY GFE001 |
--- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. FAITH SHUME | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. FELISTUS MWANIA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. GLADYS KARIUKI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. GLADYS WAIRIMU | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Dip. HTM-Y1 HTM D105 SBS 003 |
--- | --- |
3pm-5pm | Dip. HTM-Y1 HTM D106 SHSS-007 |
Dip. HTM-Y1 HTM D103 PL9 |
--- | --- | Dip. HTM-Y1 HTM D101 SBS 002 |
--- | --- | --- | Dip. HTM-Y1 HTM D102 H2 |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. HELLEN MWALUKUKU | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Dip (Business Management)-Y2 BBM D210 H2 |
--- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. HILDAH MADEDA ODHIAMBO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | Dip. FND-Y2 HND D220 SHSS-008 |
--- | --- | Bsc. FND-Y3 HND B320 SBS 003 |
Bsc HTM-Y3 HND B311 SHSS-001 |
--- | --- |
12pm-2pm | --- | Bsc. FND-Y4 HND B420 SBS 004 |
--- | Bsc. FND-Y2 HND B210 SHSS-008 |
Dip. FND-Y3 HND D304 SBS 004 |
--- | Bsc. FND-Y4 HND B409 SBS 003 |
--- | --- | --- |
3pm-5pm | Bsc. FND-Y2 HND B208 SHSS-002 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Dip. FND-Y3 HND D320 SHSS-005 |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. IRENE KAMBUA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. JANE OPUKA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | BA Arts & Design-Y1 ADD B107 SBS 004 |
--- | --- | --- | --- | --- | BA Arts & Design-Y1 ADD B106 H5 |
--- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | Dip. Fine Art & Design-Y1 ADD D108 H5 |
--- | --- | --- | --- | --- | Dip. Fine Art & Design-Y1 ADD D107 SHSS-008 |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. JOYCE JEFWA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. JOYCE MAKAU | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Dip (Business Management)-Y1 DBM D106 PF6 |
--- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | Dip (Supply Chain Management)-Y1 SCM D103 PF4 |
--- | Dip. Accounting & Finance-Y1 DAC D107 PF3 |
Dip. Accounting & Finance-Y1 DAC D103 SHSS-005 |
--- | --- | --- | Dip. Logistics Mgt-Y1 DLM D111 H5 |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. JULIET MALI KOI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | Dip. Applied Biology-Y1 APB D106 H5 |
--- | Dip. Applied Biology-Y1 APB D102 PL7 |
Dip. Applied Biology-Y1 APB D104 PF6 |
--- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | Dip. Applied Biology-Y1 APB D103 SHSS-003 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | Dip. Applied Biology-Y1 APB D101 SBS 004 |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. KAZUNGU | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | Bsc Agric-Y4 KAB B414 PF12 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. KHADIJA OMAR | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | BA Economics-Y4 BEC B405 SBN 001 |
--- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. KHADIJA SHIRAZY | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. KOMBE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | BA Religious Studies-Y1, Bed Geog-Rel. Stud-Y1, Bed Hist-Rel. Stud-Y1, Bed Kisw-Rel. Stud-Y1, BED SN(Kisw-Rel. Stud)-Y1, BED SN(Hist-Rel. Stud)-Y1, BED SN(Geog-Rel. Stud.)-Y1, Bed Arabic-Islamic Stud-Y1, BA Theology-Y1, BA Islamic Studies-Y1 ARE B102 SBS 339 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BA Religious Studies-Y2, Bed Hist-Rel. Stud-Y2, Bed Kiws-Rel. Stud-Y2, Bed Geog-Rel. Stud-Y2, BED SN(Geog-Rel. Stud.)-Y2, BED SN(Hist-Rel. Stud)-Y2, BED SN(Kisw-Rel. Stud)-Y2, Bed Arabic-Islamic Stud-Y2 ARE B202 LTN+ LTW |
--- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. LEA AMBANI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. LEAH MWANGI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. LEAH WANJA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | B.MARITIME STUDIES-Y1 BMT B102 H4 |
--- | --- | --- | --- | B.MARITIME STUDIES-Y1 BMT B103 H2 |
--- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. LEAHBELL WALUSUNA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. LIBONDO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. LILIAN MUMBE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | MS. MARGARET NGARE, DR. J. KISAKA, MS. LILIAN MUMBE BED ECE-Y2, BED SC-Y2, BED ARTS-Y2, BED Special Needs-Y2, AGED-Y2 EFN B203 LIBRARY 1FE001a+LIBRARY 1FE001b+LIBRARY GFE001 |
--- | --- | Bed Geog-Rel. Stud-Y3, Bed Hist-Rel. Stud-Y3, Bed Kiws-Rel. Stud-Y3, BED SN(Geog-Rel. Stud.)-Y3, BED SN(Hist-Rel. Stud)-Y3, BED SN(Kisw-Rel. Stud)-Y3, Bed Arabic-Islamic Stud-Y3 ECI B307 SBN 001 |
--- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. LIMO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Comp Sci-Y3 SCS B310 SBN 004 |
--- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | Bsc Comp Sci-Y4, Bsc Telecom.& IT-Y4 SCS B432 SBS 002 |
--- | --- | --- | --- | --- | Bed Comp-Maths-Y1, Bsc Comp Sci-Y1, Bsc Telecom.& IT-Y1 SCS B105/STT B103 SBN 339 |
--- |
3pm-5pm | --- | Bsc Comp Sci-Y2 SCS B213 HS4B |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. LINAH NJOROGE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. LOICE ISHUGHA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | Dip. FND-Y2 HND D211 HS4B |
--- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Dip. FND-Y3 HND D306 H5 |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. LOISE NJOROGE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. LUCY MAITHYA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | BA Psychology-Y4 APS B410 H5 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | BA Child Care & Protect.-Y3 ACC B305 SBN 002 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | BA Psychology-Y1, BA Child Care & Protect.-Y1 APS B103 LTN+ LTW |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. M. ABUTHO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. MARCELA ABUDHO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | BCOM-Y4 BMS B401 SBN 339 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. MARGARET NGARE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | BA Anthro-Y4 AAN B404 H2 |
--- | --- | BA Anthro-Y3 AAN B304 PF7 |
BA Hist-Arch-Y3, BA Anthro-Y3 AAR B305 HS4B |
--- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | MS. MARGARET NGARE, DR. J. KISAKA, MS. LILIAN MUMBE BED ECE-Y2, BED SC-Y2, BED ARTS-Y2, BED Special Needs-Y2, AGED-Y2 EFN B203 LIBRARY 1FE001a+LIBRARY 1FE001b+LIBRARY GFE001 |
--- | --- | BA Anthro-Y2 AAN B206 H5 |
--- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. MARIA FUNGOMELI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. MARISSA FURAHA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | BA Eng-Ling-Y4 ALE B411 PL7 |
--- | BA Eng-Ling-Y3, Bed Eng-Lit-Y3, BED SN(Eng-Lit)-Y3 ALE B304 LTN+ LTW+S3 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. MARY MASHA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | Cert. Gen. Agric-Y1 KAG C106 SBN 002 |
--- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. MARY ONTOMWA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. MELLISA ODERA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. MERCY GHICHANGI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. MERCY GICHANGI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | Dip (Business Management)-Y1 DBM D108 SBN 006 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | Dip. Project Management-Y1 DPM D102 H4 |
--- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. MERCY MINOO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. MERCY TUWEI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. MILKA NGINA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc HTM-Y4 PHT B407 SBN 004 |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | Bsc HTM-Y3 PHT B309 PL9 |
--- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. MONTHE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | Dip Agricul MrKT-Y1 KAG D105 PF6 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. MUCHOMBA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Agribusiness-Y2 KAB B210 SBS 004 |
--- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. MWANAHALIMA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | MR. ANDREW FURAHA, MS. MWANAHALIMA, DR. A. ANIKA BED Special Needs-Y2, AGED-Y2, BED SC-Y2, BED ARTS-Y2 EPS B205 LIBRARY 1FE001a+LIBRARY 1FE001b+LIBRARY GFE001 |
--- | --- | MS. MWANAHALIMA, DR. JANE WAITHIRA, MR. DAVID WACHIRA AGED-Y1, BED ARTS-Y1, BED ECE-Y1, BED SC-Y1 EPS B101 LIBRARY 1FE001a+LIBRARY 1FE001b+LIBRARY GFE001 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. NANCY | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. NANCY OBAO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. NDIRANGU | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. NWANAJUMA O'MARA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Dip FND-Y1 DFD D107 PF12 |
12pm-2pm | --- | --- | --- | Dip FND-Y1 DFD D106 PF6 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | Dip FND-Y1 DFD D103 H5 |
--- | Dip FND-Y1 DFD D104 H5 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. OGEGA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc. Agric.&Ext.-Y2 KEX B203 SBN 003 |
--- | --- |
12pm-2pm | --- | Bsc. Agric.&Ext.-Y2 KEX B204 H2 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. OMAR | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. ONYINKWA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | Dip. Comm. & Public Health-Y1 UCC D111 SBS 004 |
--- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | Dip Agricul MrKT-Y2 KAB D204 PF5 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | Dip. Horticultural Production-Y1 DHP D104 PF4 |
--- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. PAMELA MIANO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. PATRICIA CHONGA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. PHILISTER KAHINDI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. PRISCILLAH KISSANGI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. RABIA DZENGO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | Bsc HTM-Y1 PHT B109 SBS 339 |
--- | --- | --- | Bsc HTM-Y2 PHM B209 HS4B |
--- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | Bsc HTM-Y4 PHT B408 H5 |
--- | Dip. Hospitality Management-Y2 PHM D214 SHSS-002 |
--- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | Bsc HTM-Y3 PHT B320 SBS 001 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. RACHEL KACHUMBO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Dip (Supply Chain Management)-Y1 SCM D102 SBS 002 |
Dip (Supply Chain Management)-Y2 BSC D212 H4 |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Dip (Supply Chain Management)-Y2 BSC D211 PF10 |
--- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | Dip. Logistics Mgt-Y1 DLM D110 SHSS-007 |
--- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. REGINA OGOT | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | Bsc Agribusiness-Y4, Bsc Agric-Y4, Bsc Hortic.-Mkt-Y4 KAB B411 HS4B |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc. Agric.&Ext.-Y4 KEX B404 PF6 |
--- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. SHETI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. SUSAN NGUYO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | Dip. FND-Y3 HND D309 SBN 006 |
--- | Dip. FND-Y3 HND D308 SBS 004 |
--- | --- | --- | Dip. FND-Y3 HND D305 PF4 |
--- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. TERESSA GULATOON | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. UMAZI M. | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | Bed French-Geog-Y4, Bed French-Hist-Y4, BA French-Y4 ALF B404 SHSS-006 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BA French-Y4 ALF B407 SHSS-001 |
--- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. UMIKALTUMA MOHAMED | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. WAMPY | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | Dip. ICT-Y1 ICT D101 PF11 |
--- | Dip. ICT-Y1 ICT D103 SHSS-007 |
--- | --- | --- | Dip. ICT-Y1 ICT D105 SBN 006 |
--- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Dip. Computer Science-Y1 DCS D102 SBS 002 |
--- | --- |
3pm-5pm | --- | Dip. Computer Science-Y1 DCS D101 SBS 004 |
--- | --- | --- | Dip. ICT-Y1 ICT D104 H2 |
--- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. WINNIE CHEGE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | BA Psychology-Y2, BA Sociology-Y2, BA Child Care & Protect.-Y2 APS B204 LIBRARY GFW002 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MS. WINNIE YAA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | BED SN(Maths-Geog)-Y1, BED SN(Maths-Bus)-Y1, BED SN(Maths-Chem)-Y1, Bed Geog-Maths-Y1, Bed Maths-Bus-Y1, BA Economics-Y1, Bsc Ind. Chem-Y1, Bsc Chem-Y1, Bsc Physics-Y1, Bsc Comp Sci-Y1, Bed Bio-Maths-Y1, Bed Comp-Maths-Y1, Bed Maths-Chem-Y1, Bed Maths-Phys-Y1, Bsc Maths-Y1 SMA B161 LIBRARY 1FE001a+LIBRARY 1FE001b |
--- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
MUMO LIKU | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
PROF. H. ONG'AYO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | MASTER IN ENV. STUD(COMM. DEV.) MCD G806 PF12 |
--- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | Bsc Env. Studies(Comm. Dev)-Y3 MCD B314 SBN 001 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | Bsc Env. Studies(Comm. Dev)-Y3 MCD B316 SHSS-005 |
--- | --- | --- | --- | MASTER IN ENV. STUD(COMM. DEV.) MCD G816 SBS 002 |
--- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
PROF. B. FULANDA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | Bsc Marine & Fisheries-Y3 SMF B308 SHSS-004 |
--- | --- | --- | MSC FISHERIES SMF G811 |
--- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
PROF. B. OKEYO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | Bsc Env. Plan & Mngt-Y4 MPM B416 PF7 |
--- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | Bsc Env. Sci-Y4 MNS B434 PF3 |
--- | --- | MASTER OF ENVIRONMENTAL SCIENCE MNS G833 SBN 006 |
--- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
PROF. CHENJE MWACHIRO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Biology-Y3, Bsc Microbiology-Y3, Bsc Marine & Fisheries-Y3 SBL B309/SBT B316/SMF B307 SHSS-004 |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | MSC FISHERIES SMF G809 |
--- | --- | --- | MSC FISHERIES SMF G810 |
Bsc Marine & Fisheries-Y4 SMF B410 PF12 |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
PROF. CHIMERAH | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bed Kisw-Geog-Y1, Bed Kisw-Hist-Y1, Bed Kisw-Rel. Stud-Y1, BED SN(Kisw-Hist)-Y1, BED SN(Kisw-Rel. Stud)-Y1, BED SN(Kisw-Geog)-Y1, BA Kisw-Y1, BA Lit-Y1 ALK B103 LIBRARY GFE001 |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | MA KISWAHILI ALK G808 SHSS-005 |
--- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | PGDE ECI G730 SHSS-007 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BED SN(Kisw-Geog)-Y3, BED SN(Kisw-Hist)-Y3, BED SN(Kisw-Rel. Stud)-Y3, Bed Kisw-Geog-Y3, Bed Kisw-Hist-Y3, Bed Kiws-Rel. Stud-Y3 ECI B311 SBS 339 |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
PROF. F. CHAI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | BA Kisw-Y3 ALK B307 SBN 339 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | MA KISWAHILI ALK G806 SBS 002 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | Bed Kisw-Geog-Y2, Bed Kisw-Hist-Y2, Bed Kiws-Rel. Stud-Y2, BA Kisw-Y2 ALK B204 LTN+ LTW |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
PROF. GABRIEL KATANA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bed Chem-Phys-Y1, Bed Maths-Phys-Y1, Bed Geog-Phys-Y1, Bsc Physics-Y1, Bsc Ind. Chem-Y1, Bsc Telecom.& IT-Y1 SPH B102 LIBRARY GFW002 |
--- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | MSC PHYSICS SPH G830 |
--- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
PROF. GUISEPPE CAPRIOTI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BA Arts & Design-Y1 ADD B110 PF6 |
--- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
PROF. H OYOKO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Physics-Y4 SPH B408 SBS 004 |
12pm-2pm | --- | --- | Bsc Physics-Y2, Bsc Telecom.& IT-Y2 SPH B203 SBS 001 |
--- | --- | --- | Bsc Physics-Y4 SPH B406 SHSS-008 |
--- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
PROF. HALIMU SHAURI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BA Sociology-Y4, BA Philosophy-Y4 ASC B411 PL9 |
--- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | MA SOCIOLOGY ASC G811 |
--- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
PROF. HASSAN MWAKIMAKO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BA Islamic Studies-Y3 AIS B306 SHSS-004 |
--- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | BA Religious Studies-Y3 ARE B306 SBN 004 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | MA RELIGIOUS STUDIES AIS G806 |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
PROF. J. KWENA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | PROF. J. KWENA, DR. LUSWETI BED Special Needs-Y3, BED ECE-Y3, BED SC -Y3, BED ARTS-Y3 EPS B301 LIBRARY 1FE001a+LIBRARY 1FE001b+LIBRARY GFE001 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | PGDE EPS G705 SHSS-003 |
--- | --- | MASTERS ECE, MED ADM., MED EDUCATIONAL TECH, MED CURRICULUM DEV EPS G802 |
--- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
PROF. JOSEPH MWAFAIDA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | MSC MICROBIOLOGY SBT G807 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
PROF. M. MWAKUMANYA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | MSC GEOGRAPHY MGE G813 SBS 002 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | MSC GEOGRAPHY MGE G811 H2 |
3pm-5pm | --- | --- | --- | MASTER OF ENVIRONMENTAL SCIENCE MNS G816 PF12 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
PROF. MLEWA MWATETE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
PROF. MOHAMED TIMAMY | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | Bsc Env. Sci-Y3 MNS B330 SBN 004 |
--- | --- | --- | --- | --- | Bsc Env. Sci-Y1 MNS B103 PL7 |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | MASTER OF ENVIRONMENTAL SCIENCE MNS G825 SHSS-004 |
--- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Env. Sci-Y4 MNS B437 HS4B |
--- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
PROF. MUNIRU K. TSANUO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bed Bio-Chem-Y3, Bed Chem-Geog-Y3, Bed Chem-Phys-Y3, Bed Maths-Chem-Y3, Bsc Ind. Chem-Y3, Bsc Chem-Y3 SCH B304 LIBRARY 1FE001a |
--- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
PROF. MUTITI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BA Eng-Ling-Y3 ALE B308 SBS 339 |
3pm-5pm | --- | MASTERS OF COMM. & MEDIA ALC G807 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | MASTERS OF COMM. & MEDIA ALC G810 |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
PROF. MWAKIO TOLE | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Env. Sci-Y1 MNS B106 PF10 |
--- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Env. Sci-Y3 MNS B323 SHSS-007 |
--- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
PROF. NAJYA MOHAMMED | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | Bsc Ind. Chem-Y2, Bsc Chem-Y2 SCH B206 PL7 |
--- | --- | Bsc Chem-Y4, Bsc Ind. Chem-Y4, Bed Chem-Geog-Y4, Bed Chem-Phys-Y4, Bed Math-Chem-Y4 SCH B407 LIBRARY 1FE001a |
--- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
PROF. NICHOLAS ODONGO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
PROF. PAUL GUYO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
PROF. SAHA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | Bsc Agric-Y2 KAG B214 SHSS-008 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
PROF. SAMUEL MWAKUBO | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | BCOM-Y3 BMS B302 LIBRARY GFE001 |
--- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | MBA BSU G801 H5 |
--- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bsc Agribusiness-Y2 KAB B207 SBN 004 |
--- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
PROF. SIMON MURIU | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | Bsc Microbiology-Y3, Bed Bio-Agric-Y3, Bed Bio-Chem-Y3, Bed Bio-Geog-Y3, Bed Bio-Maths-Y3, Bsc Biology-Y3 SZL B304 SBN 001 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | Bsc Microbiology-Y4, Bsc. Biology-Y4 SZL B407 PF11 |
--- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | MSC APPLIED PARASITOLOGY SZL G852 |
--- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
PROF. SISSI CLOSS | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | MASTERS OF COMM. & MEDIA ALC G806 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
PROF. STEPHEN MUOKI | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
PROF. SUHAILA HASHIM | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | Bsc Biochem-Y4 SBC B409 SHSS-007 |
Bsc Biotech-Y4, Bsc Biochem-Y4 SBC B410 PF11 |
--- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |
PROF. THORUWA | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Monday-15/04/2024 | Tuesday-16/04/2024 | Wednesday-17/04/2024 | Thursday-18/04/2024 | Frida-19/04/2024 | Monday-22/04/2024 | Tuesday-23/04/2024 | Wednesday-24/04/2024 | Thursday-25/04/2024 | Friday-26/04/2024 | |
9am-11am | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
12pm-2pm | --- | MSC PHYSICS SPH G806 |
--- | --- | --- | --- | --- | Bsc Telecom.& IT-Y3 STT B305 PL7 |
--- | --- |
3pm-5pm | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | Bed Chem-Phy-Y2, Bed Geog-Phys-Y2, Bed Maths-Phys-Y2, Bsc Physics-Y2 SPH B208 LTW |
Timetable generated with FET 6.14.1 on 4/11/24 1:33 PM |